Käyttäkää oikeen kokosia rintaliivejä, please!

Mä oon 168 cm ja 55 kg, rintaliivit 65G. Sit jotkut teinit menee HM:ään ja ostaa 80B-liivejä! Kamoon, ei semmoiset tikkulaihat voi käyttää noin isoa ymp.mittaa!
6133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

SAmaa mielt..kaverillani ja mulla on ihan saman kokoset rinnat, mulla on vaan pienempi ympärysmitta. Ja mä käytän 65B rintsikoit ja se mun kaveri 75C..ne on ihan liian isot sille ei ympärysmitalt, mut muute:d..ja se on nii ärsyttäävää ku se ie usko ku sille sanoo et ne on sille liia isot..

Äänestä

Käytin 65B rintsikoita kunnes tajusin että ne puristaa helvetisti ympäriltä, jopa löysimmällä hakasella...AInaki mun ihan oikee ympärysmitta on 75 ja emmä niin läskikään oo

Äänestä

Nyt taisi aloittajalta lipsahtaa vahingossa väärät mitat. Eli tulkitsen provoksi koko aloituksen :-)

Äänestä
  • Eipäs oo väärät mitat! Rinnan alta ymp.mittani on 72 cm -> liivit n. 5 cm pienempi mitta, kuppikokohan on aina suhteellinen. 65G-kupin rinta lähes sama kuin 85C!

    Tässä sulle kiintoisa "lukujono": 60H - 65G - 70F - 75E - 80D - 85C - 90B - 95A.
    Tiesitkö että noissa ylläluetelluissa on aikaslailla samankokoinen kuppikoko?
    Vaikka ympärysmitta kasvaakin 35 cm! Rintaliivit ovat mielenkiintoisia, eikö? :)

    Äänestä

  • etget kirjoitti:

    Eipäs oo väärät mitat! Rinnan alta ymp.mittani on 72 cm -> liivit n. 5 cm pienempi mitta, kuppikokohan on aina suhteellinen. 65G-kupin rinta lähes sama kuin 85C!

    Tässä sulle kiintoisa "lukujono": 60H - 65G - 70F - 75E - 80D - 85C - 90B - 95A.
    Tiesitkö että noissa ylläluetelluissa on aikaslailla samankokoinen kuppikoko?
    Vaikka ympärysmitta kasvaakin 35 cm! Rintaliivit ovat mielenkiintoisia, eikö? :)

    Korjaus: tarkotin että noissa luetelluissa kupeissa on samankokoinen rinta.
    Tosiaan aika moni 80B-rintsikoiden ostaja saisi kokeilla 70D:tä, voisi yllättyä!

    Äänestä

mä käytän 75B ja 75A riippuu mallista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


etget kirjoitti:

Mä oon 168 cm ja 55 kg, rintaliivit 65G. Sit jotkut teinit menee HM:ään ja ostaa 80B-liivejä! Kamoon, ei semmoiset tikkulaihat voi käyttää noin isoa ymp.mittaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu