Onko kellään antaa toimintaohjeita kyseiseen toimenpiteeseen, Täytyy vaihtaa ulompi vetonivel tähän K11 malliin. Katselin Motonetin hintoja ja siellä näytti olevan koko paketti n 50e, ei niin paha ollenkaan. Katselin YouTuben tarjontaa mutta en yhtäkkiä sieltä ainakaan löytänyt videoklippiä moisesta hommasta.
Vastaukset 1
- K11 Green vm. 2000
Hyvänäneuvona annan vinkin tuon vetarin vaihdon suhteen, sillä kannattaa vaihdattaa se ajoissa, ja jossain asiantuntevalla pajalla. Itseltäni meni kuluneen talven aikana keskenajon 84tkm ajetusta Micrasta vetonivel vasemmaltapuolelta ja loppumatka auto kulkikin hinausauton kyydissä pajalle.
En alkanut itse edes vaihtamaan vetoniveltä, kun ei ollut mitään tietämystä tuon asian suhteen, eikä ollut tarvittavia välineitä ja paikkaa missä se olisi pystynyt vaihtamaan..
Mutta kun auton sain pajalta takaisin, niin autoa huoltaneen huoltomiehen mukaan nivel oli purkautunut aivan kokonaan. Epäilin myös että tarvitsee jotain muitakin osia vaihtaa, mutta loppujenlopuksi selvisin nivelenvaihdolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3511482- 1141206
- 1151075
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111822
- 18460
- 38444
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i92436- 36423