peltikatto huovan päälle

40v vanha mökki jossa joskus huovan päälle on naulattu ns. onduline aaltolevyt.
Levyt ovat haperoituneet ja olis tarkoitus korvata ne aaltopellillä.
Eli ondulinet pois ja huovan päälle aaltopeltilevyt ilman alus ristikkoa.
Tuleeko ongelmia?
2232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei pitäisi tulla probleemia kuhan huopa on ehjä(toimii aluskatteena) huovan päälle vaan tuuletus rimat jotka kiilaat suoraan kun todennäköisesti vanha katto roikkuu tai on muuten elänyt

Äänestä
  • Mitenkä se huopa voi olla ehjä, kun sen läpi on naulattu onduline aaltolevyt?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kljgioggggh kirjoitti:

40v vanha mökki jossa joskus huovan päälle on naulattu ns. onduline aaltolevyt.
Levyt ovat haperoituneet ja olis tarkoitus korvata ne aaltopellillä.
Eli ondulinet pois ja huovan päälle aaltopeltilevyt ilman alus ristikkoa.
Tuleeko ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu