Työkkärin bussi Tikkurilaan lähtee heti kun lakkoilutanne ehditte. Pankeillä työtön työtön laput kaikille valmiina täytettynä.
Vastaukset 9
- työkkärin täti,Tiksi
Bussi on jo portilla! Lähdetäänkö poijjaat työkkäriin vai vieläkö lakkoillaan vähän?
- Elämälapselle
Yksi ja sama henkilö keskustelee täällä itsekseen. Vitun säälittävää! Näitä samoja juttuja on joka viestiketju täynnä, olisiko aika hankkia elämä? Avaa ne sälekaihtimet ja paa sipsit sivuun vähäksi aikaa ja käy vaikka ulkona.
- ex meksu
ei ole elämää, on vain sossun raha ja kadotettu elämä
- 7
Ai finnairilla (tekniikassa) oli joku vitun elämä? hä! Ei oo häävi elämä sulla jos ainoa taakse jääny elämä oli jotkut prkl. lentokoneet. Nauti vaan niistä sossun rahoista niin pitkään kun suinkin voit.
- tarkennetaan
Ei ne reppanat saa edes lakkoa aikaiseksi, tämäkin oli vaan se että lähdettiin himaan kesken päivän. Lakosta pitää mm. ilmoittaa kaksi viikkoa etukäteen. Nämä ay-juntit ovat vain nykypäivän dokuja ja aina ei työ maistu. Kohta ei tarvitsekaan.
- Jäsenmaksut ekaksi!
Bussi kiertää Salon kautta mutta kyllä Finnairin tekniikan pojat kyytiin mahtuu.
Mennään suoraan työkkäriin.
T: Rinne- ässäässä
Kade kade kun ette osaa korjata edes kuminauhalennokkia
- Aviation Repair 2.0
Tekniikan ukot voisivat laittaa oman korjausyrityksen pystyyn. Kyllä Vinnair sitten kolkuttelee portilla kun koneet on pas*ana, eikä korjauksen hinnasta tarvi tinkiä.
- Anonyymi00009
Paljonko työntekijöitä Finnairin Tekniikassa nykyään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3171496Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311219Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html465999- 62946
- 73932
- 48691
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74683Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M102675Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl465632- 38612