koneurakointia

casella hommiin

oonpa pannu merkille että täällä haminan suunnalla mittavia maansiirto hommia menossa.kannattaisko mennä urakoimaan saisin halvalla 15000e case traktorikaivurin.kuulemma vois saada hyvät rahat.kokemusta ei oo mut ei näytä vaikeelta tien tekeminen.
maksaakohan tilaaja polttoaineet,renkaat ja huollot,kun renkaat kuulemma kalliita?paljo kannattas pyytää/tunti oisko 20-30e hyvä?

9

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Caase

      Ei oo tienteko vaikeata. Tillaaja maksaa aina renkaat, polttoaineet, huollot, viikonloppuviinat ja venäläiset ilotytsyt. Varsinkin Casen omistajalle, muut on vähän heikommalla.

      10/tunti on ihan hyvä, sillä rikastuu kyllä.

    • riuku wammas

      joo ei muuta kun casea ostamamahan jos kerran on tilaisuus koittanu kyllä tilaaja varmasti maksaa ne renkaat ynnä muut pikku jutut kunhan vain saavat sut henkilökohtaisesti työmaalle ja se tien teko on kyllä heleppua tuoski kattoon ku kones sylyki asvaltti tietä perseestänsa oli kyllä helepon näkööstä tien tekua kyllä 10e tunti pitääs taata äkkirikastumisen casen puikoos

      • casella hommiin

        ok arvelinkin et tilaaja maksaa kulut mut toi 10e ei varmaankaan pidäpaikkaansa.tuttu joka myy casea puhui just 20-40e tunti joten tommosen casen kuittais parissa vuodessa.laitoin muutamille urakoitsijoille sähköpostia,kohta varmaan tulee vastauksia ja sit joutuu varmaan palkkaan lapiomiehen apupojaks kattoon ettei kaiveta kaapeleita ja putkia rikki tulee kuulemma kalliiks.paitsi onhan noi vakuutukset varmaan sitäkin varten.


      • urakka porukka
        casella hommiin kirjoitti:

        ok arvelinkin et tilaaja maksaa kulut mut toi 10e ei varmaankaan pidäpaikkaansa.tuttu joka myy casea puhui just 20-40e tunti joten tommosen casen kuittais parissa vuodessa.laitoin muutamille urakoitsijoille sähköpostia,kohta varmaan tulee vastauksia ja sit joutuu varmaan palkkaan lapiomiehen apupojaks kattoon ettei kaiveta kaapeleita ja putkia rikki tulee kuulemma kalliiks.paitsi onhan noi vakuutukset varmaan sitäkin varten.

        onko todellakin itä uudenmaan markkinat täynnä?eipä ole tullut ainuttakaan vastausta sp.tiedusteluihin.nyt olis case pihassa ja urakat kutsuu!! hinnoista vois aina neuvotella ja parille apu pojalle
        löytys hommia kun vaan sais hommia.minne muuten kannattais viedä case huoltoon haminan seudulla?case ei aina lähe käyntiin lämpösenä ja kauha ei oikee käänny vaan jumittaa?hakeeko ne lavetilla jos ei lähe käyntiin tai kauha ei nouse maasta?


    • Caase

      Joo lähetä vaan lisää sähköposteja urakoitsijoille, kyllä ne vastaa kun kerkiävät.

      Ilman muuta tulevat hakemaan ilmaiseksi lavettirekalla casen pihalt korjaamolle, että saavat sut hommiin. Pyydä samalla semmosia urakoita, missä ei tarvii kääntää kauhaa ni ei jumitus silleesti haittaa.

      • heleppistä

        älähä soeta suutas.pannaan porukalla pojan konhe kunthon.täältä löytyy lavetti,niin vierään verstaalle.


    • HauskatJutut

      Sellaista pääurakoitsijaa, joka maksaa polttoaineet, lavetit ja palkat, sekä tarjoaa koneenkin ajettavaksi, kutsutaan meidän piireissä työnantajaksi!!! Koneurakointi onkin sitten vähän erityyppistä hommaa ;)

    • riuku wammas

      onhan toki sellaasia pääurakoottioota mikkä nuo polttoaineet ynnä muut maksaa mutta kuten sanottu vain ja ainoastaan casen omistajille me fortson miehet oomma heikommas asemas sen asian suhteen

    • kultaharkko

      Älä mene sinne haminaan epävarmoille hommille.Soittele Maamerkin pojille,niillä on aina hommia ja hyvään hintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      93
      3970
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3337
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      130
      2654
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      215
      2063
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      89
      1826
    6. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1809
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      99
      1780
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      114
      1607
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1311
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1222
    Aihe