Etusivu&Spyware

Noin joka kolmas kerta kun avaan tietokoneen etusivuksi tulee www.msn.com ja noin 3 pop-uppia(tavallisesti etusivuna google.fi). Yhdessä lukee, että jos cd-asema asema aukeaa koneellasi on spywarea. Elikkä millä ilmaisohjelmalla tämän saisi poistettua/korjattua?
4769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei lähde ad-awarella. Mikä on hyvä ilmainen palomuuri?

Äänestä
  • CWSchredder vois poistaa spywaren Löytyy googlella).

    Äänestä

  • alarm korjasi ja löysi muutakin? Palomuuriko, vai kenties zonen virustorjunta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelma kirjoitti:

Noin joka kolmas kerta kun avaan tietokoneen etusivuksi tulee www.msn.com ja noin 3 pop-uppia(tavallisesti etusivuna google.fi). Yhdessä lukee, että jos cd-asema asema aukeaa koneellasi on spywarea. Elikkä millä ilmaisohjelmalla tämän saisi poistettua/korjattua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu