Apt Cisne sekä Puerto Principe

Me kolme inglesiiin

Hei, Minkälaisia kokemuksia ja tietoja teillä on Playa del Inglesissä olevasta Cisne-hotellista. Tiedot mitä löysin täältä oli aika monen vuoden takaa. Sijaintia on kehuttu, siisteyttä ei niinkään.

Entäpä kokemukset Puerto Ricon Puerto Principe-hotellista? Onko kiipeäminen liikaa vai meneekö kahdessa viikossa hermot vaiko rahat taksiin?

Lähdössä olisi kaksi aikuista ja yksi alakouluikäinen.

4

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei voi kehua

      Olemme olleet Cisnessä 5-6 vuotta sitten. En siis tiedä onko sille tehty mitään uudistuksia - tuskin. Sijainti on todella hyvä, hieman rantabulevardilta pois. Muuten melkoisen vaatimaton jo silloin, sen muistan, että kun maaliskuun alussa oltiin, niin tuuli paukutti terassien ovia, niin että yöunet häiriintyi. Ovet oli tosi huonosti tiivistetty. Muutenkin huoneisto oli aika rähjäke, vaikka yleensä meille kolmen tähden apartamentokset riittää. Tuolle voisi antaa just sen kaks tähteä, tai miinuksen vielä perään.

    • 007½

      Puerto Principe on hyvin pieni sympaattinen ja upeat näköalat tarjoava apartamentos. Se ei poikkea tavanomaisita puertoricolaisista apartamentoksista mitenkään. Luksusta ei ole tarjolla, mutta isäntä on ystävällinen, englannin kielen taitoinen, ja paikan sijainti on rinteen keskipaikkeilla tien päässä vihoviimeisenä hotellina. Nättejä kukka-asetelmia on ja paikat ovat siistissä kunnossa, joskin huoneistoissa voi olla vähän kuluneisuuden merkkejä. Hintansa väärtti se mielestäni oli kaksi vuotta sitten.

      Normaalikuntoinen kävelee Puerto Principeen hikoilematta liikaa, mutta taksit ovat niin halpoja, että itse en viitsinyt ostoskassien kanssa sinne kävellä. Matka uimarannan Spar-marketista maksaa vajaat 3 euroa. Taksiasema on kaupan oven läheisyydessä.

      • 007½

        Unohtui mainita, että aivan Puerto Principen vierestä on portaat alas rannalle, joten kiertelevää tietä ei tarvitse käyttää. Portaita pitkin pääsee myös ylös mäen harjalle, jossa on aika iso ostoskeskus "Europa". Sinne kiivetessä tulee kylläkin jo hiki!

        Alhaalla portaiden juurella on rakennus, jossa on intialaisia elektroniikkakauppiaita. Heidät kannattaa kiertää kaukaa, sillä rehellisyys on kaupanteosta kaukana. He saattavat aloittaa kaupanteon tarjoamalla videokameraa kymmenellä eurolla. Selvää on, että jos tuollainen kamera todella myydään, se on joko varastettu tai viallinen, sillä se ei lähde valmistaneesta tehtaasta noin halvalla.

        Koska Puerto Principe on hyvin pieni, kaikki taksikuskit eivät ehkä tunne sitä. Jos tällainen sattuu kohdalle, kannattaa sanoa alkuosoitteeksi hotelli Revoli, jonka kaikki varmasti tuntevat. Sitten vain jatketaan matkaa Revolin ohi muutama sata metriä oikealle haarautuvan tien päähän.


    • Me kolme inglesiiin

      Kiitos vastauksista. Lisääkin saa kertoa......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe