täytyy varmaan ruveta haalimaan puuhamiehiä
kf6, raket85, yamaha, yhdistys
paavo 85
6335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oliskin varmaan ainoa kerta kun näitä kolmea jokin yhdistää tässä lajissa...
Siitä vaan omaa kiertuetta puuhaamaan, 3 kärpästä yhdellä iskulla. Renkaatkit voi kilpailuttaa siten että kaikki ajavat samalla merkillä.
Tällainen yhdistys on jo olemassa. Ruvetaan vaan toimimaan!
http://www.kartingliitto.com/kuljettajayhdistys/
Tervetuloa Ilkka Westman
kiitoksia Ilkka Kutsusta. Asiaa on harkittu useissa piireissä nyt ja tulemme varmasti istumaan neuvonpitoon kanssanne.. AKK:n hallituksen päätökset pistävät todella vauhtia muutokselle Suomen kartingliiton suuntaan. Annetaan pölyn laskeutua ja Juhannuksenn jälkeen pistetään asioita paperille ja mietintään. PUUHAMIEHIÄ JA NAISIA ALKAA LÖYTYÄ JO . Näillä palstoilla on ihan turha jauhaa s....a. Tehkööt sen Hallituksen Agitaattirit, eikös ollutkin hieno sana toi Akitaattori.
Laittakaapa siihen "tästä puhutaan just nyt" -palstalle tms vähän yhteystietoja/kutsua mihin ilmoittaa seuroja ja henkilöitä puuhamiehiksi.
Harrastus KF6 ja R85 jutuissa jatkuu, mutta harrastajat tarvis myös sellasia puolitosissaan olevia kilpailuja ympäri suomen. Ilman että siellä on R95 ajamassa samassa luokassa, koska en usko että tuo koskaan onnistuu tasapuolisesti.
Jos tuo vaatii harrastajan irtaantumista AKK:sta niin ei tuossa ongelmaa ole. Liitytään sitten takas kun tarve on.
Ei vaan kartingliitto tee mitään! Kysyntää olisi AKK:n vastaisesti Cadettien ylialueen harrastekilpailuille, Kuristetun minin kilpailuille, poistuvan Raket85:n kilpailuille, poistuvan KF6 luokan kilpailuille......mitään ei tehdä mutta liitto pitää olla ........ !!!