Törkeästä raiskauk ehdollist

15v oli yhri

Malminkartanon raiskaajapojat 15v ja 16v (syntyneet v1994) pojat saivat jopa ehdollista kun raiskasivat pienikokoisen 15v tytön useampaan kertaan Malminkartanossa metsässä, vaikka teko oli Törkeä Raiskaus.
Olivat myös kuvanneet teon matkapuhelimilla ja levitelleet nauhoitetta uhrin koulussa..Tietysti sopulilauma alkoi haukkua uhria huoraksi..
Hels käräjäoikeuden päätös. tuomio3338 7/3.
Molemmat syylliset saivat 1v 11kk Ehdollista vankeutta, sekä toinen syytetyistä 90 tuntia yhdyskuntapalvelusta.

2

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pohjalainen herätyys

      Missä nyt viipyy Pohjalaisen uutisointi? Miksi tätä uutista ei näy Iltalehden, Hesarin, YLE:n ja MTV3:n etusivuilla?

      Ajattelisi aiheen kiinnostavan, kun rippikoulun konfirmaatioharjoituksista tullut 15-vuotias tyttö raiskataan koraanikoulusta tulevan Osmanin ja Yusufin toimesta metsässä.

      Jostakin syystä media vaikenee. Ei näy uutisia missään.

    • hyysäreille

      Yksittäistapaus Helsingin lähijunassa keskellä päivää klo 16:00:

      Suomalaista miestä pahoinpidelleet ulkomaalaiset miehet vangittiin 7.6.2012 Helsingissä. Poliisi otti kiinni Oulunkylän juna-aseman lähistöltä sunnuntaina 3.6.2012 klo 16.00 kolme ulkomaalaista miestä, jotka olivat iältään 24 - 30-vuotiaita, epäiltynä 23-vuotiaan suomalaismiehen pahoinpitelystä. Pahoinpitely tehtiin mainittuna päivänä Keravan suuntaan matkalla olleessa paikallisjunassa välillä Helsinki -Oulunkylä.

      Miehet löivät ja potkivat uhria useasti päähän. Uhri on ilmeisesti selviytynyt vakavimmilta vammoilta. Uhri oli riitaantunut junamatkan aikana suurehkon ulkomaalaisjoukon kanssa. Riita oli päättynyt pahoinpitelyyn. Uhri ja tekijät olivat poistuneet junasta Oulunkylän asemalla. Poliisi suoritti alueella lähietsintää, jonka tuloksena epäillyt tavoitettiin aseman lähettyviltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      24
      10965
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8237
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      126
      5257
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3568
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3524
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3157
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2519
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2021
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe