Malminkartanon raiskaajapojat 15v ja 16v (syntyneet v1994) pojat saivat jopa ehdollista kun raiskasivat pienikokoisen 15v tytön useampaan kertaan Malminkartanossa metsässä, vaikka teko oli Törkeä Raiskaus.
Olivat myös kuvanneet teon matkapuhelimilla ja levitelleet nauhoitetta uhrin koulussa..Tietysti sopulilauma alkoi haukkua uhria huoraksi..
Hels käräjäoikeuden päätös. tuomio3338 7/3.
Molemmat syylliset saivat 1v 11kk Ehdollista vankeutta, sekä toinen syytetyistä 90 tuntia yhdyskuntapalvelusta.
Olivat myös kuvanneet teon matkapuhelimilla ja levitelleet nauhoitetta uhrin koulussa..Tietysti sopulilauma alkoi haukkua uhria huoraksi..
Hels käräjäoikeuden päätös. tuomio3338 7/3.
Molemmat syylliset saivat 1v 11kk Ehdollista vankeutta, sekä toinen syytetyistä 90 tuntia yhdyskuntapalvelusta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Missä nyt viipyy Pohjalaisen uutisointi? Miksi tätä uutista ei näy Iltalehden, Hesarin, YLE:n ja MTV3:n etusivuilla?
Ajattelisi aiheen kiinnostavan, kun rippikoulun konfirmaatioharjoituksista tullut 15-vuotias tyttö raiskataan koraanikoulusta tulevan Osmanin ja Yusufin toimesta metsässä.
Jostakin syystä media vaikenee. Ei näy uutisia missään.
Yksittäistapaus Helsingin lähijunassa keskellä päivää klo 16:00:
Suomalaista miestä pahoinpidelleet ulkomaalaiset miehet vangittiin 7.6.2012 Helsingissä. Poliisi otti kiinni Oulunkylän juna-aseman lähistöltä sunnuntaina 3.6.2012 klo 16.00 kolme ulkomaalaista miestä, jotka olivat iältään 24 - 30-vuotiaita, epäiltynä 23-vuotiaan suomalaismiehen pahoinpitelystä. Pahoinpitely tehtiin mainittuna päivänä Keravan suuntaan matkalla olleessa paikallisjunassa välillä Helsinki -Oulunkylä.
Miehet löivät ja potkivat uhria useasti päähän. Uhri on ilmeisesti selviytynyt vakavimmilta vammoilta. Uhri oli riitaantunut junamatkan aikana suurehkon ulkomaalaisjoukon kanssa. Riita oli päättynyt pahoinpitelyyn. Uhri ja tekijät olivat poistuneet junasta Oulunkylän asemalla. Poliisi suoritti alueella lähietsintää, jonka tuloksena epäillyt tavoitettiin aseman lähettyviltä.