Alcudia hotelli Sofia

1+13

Heippa!

Onko jollain kokemuksia Alcudiassa sijaitsevasta Sofia hotellista? Kaikki mielipiteet kiinnostaa :) Kiitoksia! Ainiin ja vielä: mitä tekemistä suosittelisitte alle kolmekymppiselle pariskunnalle?

5

602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 654321

      Milloin ootte menossa? Me mennään apollon kautta 25.8 :)

      • ettäsillai

        Olisko Alcudia Sofia huoneistohotellista kokemuksia !!


      • syksyllä matkalle
        ettäsillai kirjoitti:

        Olisko Alcudia Sofia huoneistohotellista kokemuksia !!

        Apollon hotelli Sofia Alcudiassa hyvällä paikalla rannalla,lähellä keskustaa.
        Millainen hotelli muuten on?


      • revisiitä
        syksyllä matkalle kirjoitti:

        Apollon hotelli Sofia Alcudiassa hyvällä paikalla rannalla,lähellä keskustaa.
        Millainen hotelli muuten on?

        Apollo Sofia Alcudia lisä maksusta 112€ kahdelta viikolta aamiainen.
        Tarjoilupöydän pituus 2m. Tarjoilijalta tilattavissa kananmuna ja pekonia paistettuna.
        Hotelli muuten kohtuullinen.


    • Helmerzone

      Hotelli oli oikein kiva. Huoneet olivat vanhoja, mutta viihtyisiä. Huoneita oli remontoitu, mutta esimerkiksi ovet olivat vanhat ja kuluneet. Sijainti oli loistava, sillä joka paikkaan oli lyhyt kävelymatka. Hotellin aamiainen oli oikein hyvä; leipiä, juustoja, leikkeleitä, eri levitteitä, monenlaisia pullia, kakkuja, kääretorttuja, hedelmiä, jogurttia, mehut ja kahvit jne. Tarjoilijalta sai tilattua pekonia ja munia (omeletti, kokkeli, paistettu muna), joten mahan kyllä sai täyteen. Allasalue oli siisti ja viihtyisä allasbaareineen. Meri näkyi huoneiston ikkunasta, joten aamuista aurinngonnousua oli mukava parvekkeella seurata. Hotelli oli myös siisti, palvelu oli erinomaista ja lähes joka ilta oli allasalueella ohjelmaa (grilli-ilta, erilaisia artisteja..). Asiakaskunta oli pohjoismaista, joten öykkäröiviä brittejä ei todellakaan näkynyt. Ehdottomasti täyttää **** kriteerit. Voisin käyttää hotelli Sofiaa jatkossakin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      255
      4581
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2762
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1594
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      24
      1485
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      206
      1103
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1099
    Aihe