mitäs tuumaatte

konstit on monet

Jopa keksin konstin jolla 8 v likka saadaa ojennukseen. Tytöttlä on koira (6 kk) ja kun tuli oikien kurakarva-tassujäökisotkua- tokaisin että tuokin hurtta joitais kuusikkoon. Siitäkös likka parkumaa ettei tessua saa tappaa. Nyt ei tarvii kuin vihjata että koira lähtee, niin jopa tiskataan, siivotaan huone ja tehdään läksyt ja koirakin lenkkeilytetään varsin ahkeraan, ja viikkorahatkin sai puolitettua, onhan koiralle saatava ruokaa. Ja kunhan rikkaruohot nousee, niin penska muuten kitkee kasvimaan, tai koira lähtee

4

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tnipnap

      Provo olet. Yleisesti tuumaan, että jos olet valinnut uhkailun osaksi kasvatusta:
      1) Älä koskaan uhkaa millään mitä et ole valmis toteuttamaan.
      2) Älä koskaan toteuta mitään, mikä katkaisee otteesi tulevaisuudessa.
      3) Älä koskaan tee mitään, mikä ylittää tiettyjä lopullisia rajoja. Kuten esim. lemmikin kuolema.

      Epäreiluksi koettu lemmikin tappaminen on asia, jota lapsi ei koskaan unohda ja voi olla, että kuolet yksin ja inhottuna.

    • -.-

      Aika törkeää.. Täytyy olla aika huonot kasvatusmetodit jos käyttää kiristystä. Loppujen lopuksi kärsit siitä vain itse. Lapsi kasvaa ja tulee vanhemmaksi ja viisaammaksi, mutta hän ei tule ikinä unohtamaan törkeimpiä ja epäoikeudenmukaisia temppuja, joita hänelle on tehty. Kannattaisi lopettaa tuollainen HETI!

    • oikeasti

      .. Siitähän lapsi saa oivan tavan kohdella sinua kun ymmärtää miten olet kohdellut häntä, älä sitten ruikuta, itse olet leikin aloittanut !

    • Pahoinpidelty

      Minun isäni teki tuota aikoinaan. Emme ole olleet tietyn asian tapahtumisen jälkeen puheväleissä ollenkaan. En ole siis puhunut hänelle n. 4 vuoteen. Eikä tarvitsekaan. Sairas paska koko läjä. Sais kuolla.
      Muistakaa, että käyttäkää hentoja otteita tyttöjen JA poikien kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      84
      6432
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      52
      4606
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      76
      4337
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4091
    5. 57
      3517
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      3098
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2778
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      38
      2394
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      205
      2208
    10. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2066
    Aihe