Word sivut

voiko internetillä tehdä word sivut jotka vois laittaa sit nettiin html muodossa jossa on css mukana, vai pitääkö olla dreamweaver ja internet explorer? ilmaiseksi
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei word, ei missään tapauksessa älä tee sillä.. !!

On olemassa kaikenlaisia editoreja jotka toimivat WYSIWYG (what you see is what you get) menetelmällä, eli näet koko ajan sivun niin kuin olisi netissä ilman koodihömppää.

Loput infot kuukkelilla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BrunnenSii kirjoitti:

voiko internetillä tehdä word sivut jotka vois laittaa sit nettiin html muodossa jossa on css mukana, vai pitääkö olla dreamweaver ja internet explorer? ilmaiseksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu