Pieneen wessaan tarvitsisi saada uudistus.Vanha peilikaappi pois ja tilalle kapea kaappi altaan sivuun ylös päin, viereen tulee peili,jonka päälle joku kiva valaisin. Ongelma vaan on, ettei tosi kapeita pitkiä löydy. Kulmakaappikin mahdollista.
Oisko ideoita? Ajattelin myös teettää, mutta tulisikohan kovin kalliiksi? Jos edullista tekijää löytyisi Turussa, niin kuulisin mielelläni :)
Oisko ideoita? Ajattelin myös teettää, mutta tulisikohan kovin kalliiksi? Jos edullista tekijää löytyisi Turussa, niin kuulisin mielelläni :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kapein vakiomittainen kaappi on 30 senttiä leveä, siitä sitten kymmenen sentin välein levenee. Ilmeisesti etsit korkeaa kaappia. Kapeaa ei löydy korkeana, taitaa olla vaan 70 ja 90 senttiset. Yhdistele niitä josko löytyisi sopiva.
Ikean Billy-hyllysarjassa on 20cm leveä hylly. Se tosin ei ole märkätilakaappi, mutta eiköhän siihen jotkut jalat saa ruuvattua. Ei ole nimittäin hinnalla pilattu, mutta oveahan siiehn ei mun tietääkseni saa. Hankit pieniä koreja/laatikoita, jos muuten estettisyys häirittee.
Ikeasta sitten löytyikin :) Löytyi kivat puunväriset kaapit, kiva ja sopiva lamppu kokonaisuuteen ja vielä peilikin. Peili tosin täytyy kaventaa lasiliikkeessä, kun ei muuten mahdu kahden kaapin väliin. Kaikenlisäksi tuli tosi edulliseksi, ja sain kivan persoonallisen kokonaisuuden rintsikan veskiin, minkä halusinkin.
Mutta tuli todettua, kun noita liikkeitä läpi kävin urakalla, että harmillisen vähän on ylipäätään varusteita pieniin tiloihin.
Kiitos vastauksista!
Kaappi siis tulisi lavuaarin yläpuolelle, siis ei jaloille. Korkeutta tosiaan saisi olla.
Ikeaan olisi tarkoitus kohta mennä katsomaan myös.
Kun olin vielä ajatellut koivunväristä, niin taitaa olla ihan käsityön paikka ilmeisesti.
Mietityttää vaan, että tulisiko kovinkin kalliiksi jossain puusepällä moinen silloin.
Märkätilakaappi ei tarvi olla, kun on pelkkä wessa. Ei siis lutrata vedellä.