HUOMENTA !!!

Torkku ja Virkku

Minulla on jo kohta kolme vuotias Chihu"herra". Joka on Päättänyt, että minun pitää herätä noin klo:6.00. Minulla on vuorotyö, joten on niitä aamua ja iltaa. Mulla on "känny "herättämässä. Oli vuoro mikä hyvänsä, vaan koira herättää minut aina,ennen kun kello soi ! Leikin ja lenkitän häntä jne.Ja se on hauska ja hauska? Hän inhoaa tikittäviä kelloja ! Keittiön kello on pahin, sille pitää käydä murisemassa, pari kertaa päivässä: ) Hän ei ole yksin, koko päivää minun töissä ollessani. Poikani tai naapurini käyvät lenkittämässä ja "seurustelemasa" :)) Ja tässä teille paras lysti. Kun hän saa minut hereille .......Menee itse nukkumaan!!!!!!! Nyt hyvät neuvot olisivat tarpeen ! Ps. Kieltäminen ja komentaminen ei tehoa. Tulee n.10 min.Uudelleen.Ei tarvi torkku herätystä ! Rakastan koiraani !!! Miten saan sen ymmärtämään,että nyt nukutaan !!!!!!! ? Terv,Torkku ja Virkku

2

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ököx

      Lenkitä koira myöhemmin illalla, jottei herättely johdu pissahädästä. Sen jälkeen tartut vasta kunnolla ongelman ytimeen.

      Eli aamulla et noteeraa millään tavalla koiraa, kun se tulee herättämään. Käännät vaikka kylkeä niin, että olet koirasta poispäin ja makaat paikallasi niin pitkään kunnes kello soi. Vaikka koira tekisi mitä tahansa, niin mitään ei tapahdu. Haukkuminen, raapiminen tai tökkiminen ei saa tuoda koiralle huomiota - rankaisukin on koiralle huomiota ja tämän takia palkitsevaa vaikka se hölmöltä kuulostaakin.

      Saattaa viedä aikaakin, mutta meillä koirat nopsaan hoksanneet sen, että mammaa ei punkasta saa ylös millään ennen kuin itse nousen. Jos koirilla hätä yllättää, niin vikisevät kyllä ulos. Meillä saa nukkua rauhassa ihan klo 14 asti jos siltä tuntuu :)

      • Torkku ja Virkku

        Kiitos ököx ! Yritän näillä keinoilla :)) Käytän koiran kyllä tosi myöhään illalla. Herättely ei johdu ainakaan siintä. Mikä lie ollut edellisessä elämässä.... Junan lähettäjä :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1170
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      444
      1139
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      131
      822
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe