Koomista palstalla

fff74573467

Fanaattinen selittäminen ja vastustus, mitä tulee nimenomaan ilto 440:aan, kuuitokoneisiin yleensä ja kiertoilmaputkeen.

Ilto 440:n omistajan ei tarvitse selitellä. Kone toimii.

3

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IV-asiantuntija

      Siihen asti kun tulee pakkasta:)

    • Näin se vaan on

      Täällä on joku häiriintynyt kirjoittelija, jolla tuskin on itsellä kyseistä IV -konetta.

      Ikävä sinänsä, että kyseinen hörhö jaksaa melkein joka ketjuun kirjoitella "älykkäitä" kommenttejaan. Sen jälkeen kirjoittelu menee niin luokattomaksi toisten vastailtua niihin, että itseltäni tulee lopetettua koko ketjun luku samantien.

      Sinänsähän tällainen ei ole uutta, vaan useimmat palstat kärsivät tällaisista joiden ainoa tarkoitus on provoilla ja huudattaa ihmisiä. Jotkut saaavat jotain tyydytystä tällaisesta. Ja he jaksavat tätä hämmästyttävän pitkän aikaa.

      • Ainut nettipeikkoon toimiva lääke on huomiotta jättäminen. Trolli elää herkkäuskoisista, jotka tarttuvat syöttiin ja alkavat inttämään vastaan. Ilman vastauksia, trolli kuolee nälkään...

        Itse tulee joskus ihan huvin vuoksi vastattua noille. Ei varmaan pitäisi, kaipa se on trollauksen muoto sekin, että haluaa nähdä miten järjettömiä väitteitä täällä näkee. Useimmiten kyllä onnistun ohittamaan olankohautuksella nuo henkilöt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      175
      13388
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4910
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3699
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2833
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2032
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      119
      1783
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      371
      1693
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1515
    Aihe