Tuntemuksia eri asennoissa

Kertokaa miten koette eri asennot ja mitä hyvää tai huonoa niissä on mielestänne:

Perinteinen lähetyssaarnaaja

Takaapäin

Ratsastus

Onko ikä tai kumppani vaikuttanut mieltymyksiinne?
3150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lähetyssaarnaajaan olla pitää. Paljon se kumppanikin vaikuttaa, mutta eipä ne vaihu niin tiuhaan että asentoja vertailis... Lähetyssaarnaaja kun saa olla lähellä kumppania ;)

Äänestä

Poika oon mut joo, tyttöystävä (onneksi :"D) samanlainen pervo kuin mä ja eri fetissejä kokeiltu.
Perus lähetyssaarnaaja on kivan läheinen ja (mies päällä) miehen dominoiva asento. Takaapäin on varmaan oma lemppari mutta tyttöystävä sanoo ettei tunnu juuri miltään, mutta silti silloin tällöin suostuu. ongelmana tosin että tulen liian nopeaan tuossa asennossa :"D
Sitten erilaiset leikit joista olemme puhuneet kinnostavat, mutta vain käsiraudoilla olemme tähän mennessä kokeilleet, anaalia sovimme että kokeilemme jossain kohtaa rauhassa kun molemmilla aikaa ja mielummin kun olemme jomman kumman kotona kahdestaan (xD) jotta voi varmasti rentoutua. kans kivoja asentoja on sillain että poika istuu penkillä ja tyttö tulee siihen päälle ;D erittäin läheinen asento :3 sitten tottakai nainen päällä ratsastus (myös väärinpäin)

Olipa sekava viesti... en jaksa nyt yöllä ruveta muotoilemaan xd

ps. niija 7kk nyt oltu yhessä että en usko että ihan ekana voi suhteessa kokeilla ihan kaikkia, riippuu varmaan :"D

Äänestä

Perinteinen lähetyssaarnaaja toimii aina, mutta on hiukan tylsä ainaskin normisti sängyssä. Tyttö pöydälle ja siitä menemään, niin on jo paljon parempi.

Takaapäin, monen tytön suosikki! Onnistuu myös pikapanona, farkut alas tai hame ylös.

Ratsastus sopii nuorille tytöille, jotka ei haluu kovin syvälle. Voi itse säädellä vauhdin ja satulassahan voi olla kummin päin haluaa.

Kyllähän kokemus tuo suoritusvarmuutta, eikä turhia kainostella. Seksi onkin parasta sellaisen kumppanin kanssa joka on varma itsestään sekä avoin uusille kokeiluille ja osaa myös vaatia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


doggy teen kirjoitti:

Kertokaa miten koette eri asennot ja mitä hyvää tai huonoa niissä on mielestänne:

Perinteinen lähetyssaarnaaja

Takaapäin

Ratsastus

Onko ikä tai kumppani vaikuttanut mieltymyksiinne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu