Onko jollakin kokemusta autonvuokrauksesta Ranskassa ? Olemme menossa heinäkuussa 2-3vk:ksi Ranskaan ja teemme matkan maassa autolla. Mitähän olis hyviä ja edullisia autonvuokrausfirmoja sellaiseen tapaukseen että vuokraamme auton yhdestä kaupungista ja jätämme sen toiseen kaupunkiin ?
Autonvuokrauksesta Ranskassa ?
4
1522
Vastaukset
- Poiss0n
No esim HERTZ:llä onnistuu nuo kaikki.
Helpoimalla pääsee kun soittaa Suomen palvelunumeroon. - matkaaja_minäkin
Itsekin tulin ehdottomaan HERTZ:iä. Olen käyttänyt myös muita firmoja mutta kyllä Hertzillä oikeasti homma pelaa. Itselleni aina tuo palautus toiseen kaupunkiin on ollut liian kallis joten olen aina tyytynyt tekemään ympyrämatkan mutta paha minun tässä on sanoa mikä on liian kallista teille.
Toki varmaan joku toinen on käyttänyt Avis:ia ja kehuu sitä mutta tilanne nyt 2-0 Hertzin eduksi! - Autoilija
Ranskassa vuosittain useita kertoja matkanneena, ja joka kerta auton vuokranneena voin sanoa, että kaikilla isoilla firmoilla onnistuu auton vuokraus ja palautus myös muualle kuin vuokrakaupunkiin. Kokeiltu on SIxt, Avis, Europcar, Hertz, ja nyt viimeisin kolmannen osapuolen kautta eli Honk car rental. Hyvin pelittää kaikissa. Sixtillä kävi paras tuuri: olimme vuokranneet peugeot306cc ja saimme ison avomercedeksen sen sijaan. Tänä kesänä Honk car rentalin kautta vuokraamme avoauton ja sähköpostivahvistuksesta kävi ilmi, että auton saamme Alamolta. Alamo on uusi tuttavuus, siitä ei vielä siis kokemuksia. Aviksella olivat myös pari vuotta sitten reiluja, kun emme olisi hiihtovarusteiden kanssa mahtuneet pieneen golfiin, niin järjestyi viimeinen tila-auto tilalle.
- Kiitos vastauksista!
Saimme sopivan auton sopivalla kokonaishinnalla Holidays Autos'ta. Eli; Renault Laguna 12vrk, 620e, sisältäen 0e kolari muita vastuita. Pidin sitä edullisena. Lisänä ystävällinen suomenkielinen palvelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1366010Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3505075Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli604684Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s864283Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664003SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1783862- 911808
- 1031364
- 47929