Mistä apu alkukesän nuhaan ja tukkoisuuteen. Siitepölyt ovat lentäneet ja lentävät joka rakosesta sisätiloihinkin ulkona siitepölyä on riittämiin. Kodin ympäristössä kasvaa erilaisia puita hyvin paljon, nyt ovat pihjalat vuorostaan kukassa ja pölytyspuuhissa. Onneksi maantie on asfaltoitu ja ei aivan nurkalla kulje joten se ei voi olla aonut syy.
Allergiatabletti on välttämätöntä ottaa aamuin illoin ja sekään ei totaalisesti auta.
Ikkunnoiden pesu on jälleen edessä kolmas kerta tänä kevätkesänä. Vettä satoi ja ikkunat ovat siitepölyjuovaiset - harmittaa. Minkälainen alue olisi paras asua ja olla?
Siitepöly
4
87
Vastaukset
- Lorena*
Sama ongelma siitepöly allergia plus muukin tunnistamaton tällä hetkellä. Onneksi on hyviä lääkkeitä jotka auttavat. Käytössä Clarityn joka ei aiheuta väsymystä, on vähän hinnakkaampi tuote. Pärjäillään, ei nuo puutkaan ikuisesti pölytä.
- ...........
miten tuo siitepöly ei ennen haitannu, vaatteetkin kuivatettiin puiden oksilla kesällä...
- siedätyshoitoa
ennen saatiin, pölyisiä töitä pelloilla ja kotieläinten kanssa.Nyt kaikki on liian steriiliä, kadutkin pestään juomavedellä.
- atsii aivastus..
Kotikonsti
idea terveyspalstalta
kokeilin
Sooda lääkkeenä
1 tl ruokasoodaa /1dl vettä sekoita liuokseksi, jota
sumuta nenään ja kurlaa kurkku.
3 viikkoa ollut allerg. nuhaa. Ikävää yskimistä kun jostain nenänielusta valuu limaa kurkkuun. Soodavedellä penslaaminen ja kurkun kurlaus tuntui helpottavan oloa.
Pureskelin vihreitä kuusenkerkkiä, sekin tuntui auttavan.
Juhannukseen mennessä varmaan oireet helpottaa -- jaksamista teillekin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 493807
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h613724Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062851Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv522589Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211739Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151639- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801261