APU NETTIRISTIKKO KRYPTO: 23/12

Kuka on tuo rouva taulunsa kanssa? Mietin myös sanaa MAALARI tms. mutta se se ei ainakaan ole. Tulee L- ja R-kirjaimet aivan epäloogisesti.

Löytyy siis tuolta omalla sähköpostilla jos oot rekisteröitynyt: http://www.apu.fi/tehtavat/ristikot
2600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tunne rouvaa, mutta ei tuo maalari kovin kaukana ole....

Äänestä
  • Kiitti, taisin tajuta vinkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PM kirjoitti:

Kuka on tuo rouva taulunsa kanssa? Mietin myös sanaa MAALARI tms. mutta se se ei ainakaan ole. Tulee L- ja R-kirjaimet aivan epäloogisesti.

Löytyy siis tuolta omalla sähköpostilla jos oot rekisteröitynyt: http://www.apu.fi/tehtavat/ristikot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu