Koske minuun. Tule lähelle ja koske. Ei nopeasti, vaan hitaasti. Katso minua, tuijota. Kokeile, miltä tunnun. Joka puolelta. Sinun ei tarvitse olla hellä. Tahdon tietää, miltä sinä tunnut. En kieltäsi mitään. En välittäisi mistään. Paitsi sinusta.
Nyt
jos haluat
942531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 94
Vanhimmat
Oi, kenelle tämä menee..... Jos se olisi minulle, en miettisi hetkeään enää. Niin olen erästä pitkään kaivannut ja toivonut, että voisin tehdä noin. En päästäisi hänestä irti koskaan.
Haluan!
Tekisin tuon, jos voisin olla varma sinusta. Mutta en voisi olla muuta kuin hellä. Et osaa aavistaakaan kuinka hellä olisin..
Miten varma -suuntautumisesta vai kiinnostuksesta?
En ole se, kenelle osoitit kysymyksesi, mutta kun tilanne on sama, niin vastaan. Jos olisin varma hänen suuntautuneisuudestaan, niin toimisin.
Miksi näin: koska on parempi saada pakit vertaiseltaan kuin kuunnella sitä ylenkatsovaa heteroveisuuta, kuinka ei ole tarkoittanut eleillään mitään "sellaista"
Ei suuntautumista tarvitse miettiä jos voi olla varma kiinnostuksesta... mutta sanokaas viisaammat miten sen saa selville?!
Esim hakeutumalla kyseisen ihmisen läheisyyteen ja tekemällä sellainen liike, jossa toinen voi koskettaa tai olla koskematta. Jos vetää kätensä pois kosketuksesta tai varoo ylipäätään koskettamasta, niin ehkä kiinnostusta ei niin ole. Jos taas käsi viipyy kädellä tarpeettomankin pitkään, niin siinähän sitä sitten ollaan..
Esim hakeutumalla kyseisen ihmisen läheisyyteen ja tekemällä sellainen liike, jossa toinen voi koskettaa tai olla koskematta. Jos vetää kätensä pois kosketuksesta tai varoo ylipäätään koskettamasta, niin ehkä kiinnostusta ei niin ole. Jos taas käsi viipyy kädellä tarpeettomankin pitkään, niin siinähän sitä sitten ollaan..
Minusta tilanteet tulevat parhaiten spontaanisti. Vaikka haluaisikin koskettaa, niin liian suorasukainen toiminta voi pelästyttää ujon ihmisen.
Tiedätkö mahdollisesti hänen suuntautumisensa?
Taidan tietää. Mutta näistä annetuista neuvoista ei ole osviittaa, ihan päinvastaisia näkemyksiä!
Kyllä on häilyvä ero ujouden ja kiinnostamattomuuden välillä.. Minä olen niitä käden pois vetäjiä. Suhtaudun hyvin luontevasti henkisellä tasolla ja asenteeltani näihin juttuihin, mutta auta armias jos itse olen konkreettisesti tällaisessa tilanteessa.
okei, sanotaan sitten vaikka niin, että jos vetää käden pois, kysymys vaatii vielä työstämistä, mutta jos käsi jää, ei kai ole kovin monta tulkintaa :D
Kosketus on hankala. Jos kaikki sujuu hyvin ja luontevasti, niin kosketus voi muuttaa kaiken epämukavaksi ja vaivautuneeksi. Samoin oikean hetken kyttääminen. Mutta sitten on niitä hetkiä kun ajattelen, että olisin voinut, siinä tilaisuus meni...
Kuten millaisia? Tuntuuko hänen läheisyydessään hyvältä/lämpimältä?
Tuntuu... hyvältä, lämpimältä, hiukan jännittävältä mutta kuitenkin rauhoittavalta, siihen haluaisi jäädä pitkäksi aikaa, olla vaikka puhumatta mitään. Mutta ehkä se olen vain minä, joka niin tuntee.
Kyllä se varmaan on molemminpuolista tuntemusta.
Juuri näin. Ei tee mieli oikeastaan sanoa sanaakaan, kun se rikkoisi jotain... tai sitten haluaisi puhua vain kuiskaten, 'pikkukirjaimilla'. Sydänalassa aaltoilee ja tuntuu, että kontrolli katoaa minä hetkenä hyvänsä. Tuntuu kuin olisi kaikki rohkeus eikä kuitenkaan uskalla tehdä mitään. Kaikki katoaa ja on yhtäaikaa vahvasti läsnä. Hetki kestää ikuisuuden ja kuitenkin karkaa käsistä... Uskomaton tunne!
Tai ehkäpä se et ole vain sinä. Ehkäpä et kuule tosiaankaan.
Tiedättekö sen tunteen, kun välillä on jotain sanoinkuvaamatonta, jota voisi kuvailla sanalla 'jännite' tai 'sähkö'?
Vaikka välimatkaa toiseen olisi sohvan toiselta laidalta, toiselle.
Lähellä tuntee räjähdysvaaran.
Kyllä tiedetään, vähän liiankin kanssa! Ikuisuuskysymys: onko se jotain, minkä molemmat aistii vai onko se haaveilijan gutseissa?
Sitä saako ikinä tietää, en tiedä.
Miksi kiusaat minua ja sekoitat minut? Otat yhteyttä, haluat nähdä, leikit kanssani. Sitten kuitenkin vetäydyt, jos tarjoutuu pienikin mahdollisuus tulla lähellesi. En ymmärrä, jaksa tällaista enää.
Millä tavalla? Oletko kirjoittanut tuon aloituksen vai vastannut aiemmin siihen?
Jos se ihminen ei tiedä, mitä haluaa ja haluaa pitää mahdollisuuden olemassa... tai ei tiedä, mitä sinä haluat ja kanittelee... joku voi oikeasti olla niin hämillään.
Nyt kolahti. :( Minä pelkään tosi paljon, että mun ihastus on tulkinnut mun epävarmuuden niin, että leikin hänen kanssaan. Oikeasti olen vain tosi ujo, ja olen ylittänyt itseni jo monta kertaa, kun olen ylipäätään ottanut yhteyttä. Sitten kun nähdään, saatan olla kuitenkin ihan lukossa, jopa kylmän oloinen. Saatan pysyä tosi kaukana niin fyysisesti kuin henkisestikin, vaikka oikeasti on hirveä halu olla lähellä. Joskus sitten taas olenkin rohkeammalla tuulella, ja päästän lähelle. Mua on varmaan ihan helvetillistä tulkita.
jo menee vaikeaksi, mutta tällaista vaikuttais olevan yhdellä sun toisella. Epäselvyydet ja väärinkäsitykset voi oikaista. Eli suu auki ja silmät kii, jos pelottaa.
En ole kukaan noista aiemmista, vaikka tilanteen perusteella voisin kai ollakin. Uuvuttavaa tällainen, kun ei tiedä suuntaan tai toiseen. Taustalla sekin pelko, että itse on jotenkin tyrkky, vaikka otan kyllä aina etäisyttä, jos toinen ei vaikuta niin kiinnostuneelta. Mutta sitten hän taas ottaa yhteyttä ja olen ihan kujalla kaikesta.
Onko jotain tapahtunut lähiaikoina, kun tällaista pohdit?
Sama juttu.. Uuvuksissa tästä pelistä ja pelkona se että on vain itse kuvitellut kaiken. Miksi tän pitää olla näin hankalaa? Kukaan ei ole koskaan järisyttänyt maata mun jalkojeni alla näin paljon. Pitäis päästä yli ja antaa vaan olla... Kestää hetken.
Tapahtui jotain, mikä sai minut ymmärtämään, että jos oikeasti välittää toisesta niin antaa jotain takaisin. Mitä minä oikein saan? En osaa sanoa.
kysymyksesi hämmentää...
en tiedä itsekään -enää
Otetaan selvää yhdessä?
Hullaannun pelkästä ajatuksesta, että näin voisi olla. Voisiko? Menneet kokemukset kahlitsevat...pelkään, vaikka tiedän, että olisit viimeinen ihminen maailmassa satuttamaan mua. Siksi en uskalla olla avoimempi. Feikkaan. Ja olen kuitenkin niin tosissani. Pelinappulan roolin tunnen, mutta jatkanko osassani vai onko esirippu laskeutunut. Onko tämä sama näytelmä uudella miehityksellä? Ohjaisitko? Olen oman elämäni freelance-taiteilija...siltä tuntuu.
voi vitsi. Tein juur noin naapurin muijalle ja nyrkistä tuli... kiitti vaan väärästä vinkistä :/
:D
Ap! Jotain tähän tyyliin vai... ;-)
http://tantra.opassivut.net/tunnetantra.html
Tämä ei ole aloittajalle vaan mietin, kirjoittaako ja vastaako täällä ja lesbo-puolella yksi ja sama kirjoittaja itselleen, vai harjoitteleeko joku kirjailijan uraa eri roolihenkilöiden muodossa.
Tarve "terapoida" itseä, esim. vaikeaa suhdetta? Omiin aloituksiin vastailu... enpä tiedä mitä hyötyä. Kaikki toki mahdollista.
Jokuhan vois lähteä toimittaan näistä aiheista itsehoito-oppaan... Samat aiheet pyörii molemmilla palstoilla ja ainakin mun tulee vastailtua kumpaankin. saman ketjun sisällä yleensä kyllä samalla nikillä.
Kolahtiko omiin?
"Se koira älähtää, johon..."
Liikaa Luulin meistä aina liikaa
Lupasin, mä korjaan kaiken .Yhä vain uudestaan .Liukuu sun ote käsistäni .Vaihtuu viikot huomaamatta .Äänet kuuluu koko ajan hiljempaa..
Mietin tässä.. ollaan me naiset vaan metkoja. Ihastutaan, saadaan vastakaikua, hellitään unelmaa. Yksi ihminen täyttää pään sisällä olevan tilan, kunnes sitten alkaa epäilyttää. Alkuun löytyy merkkejä molemminpuolisesta tunteesta, mutta yllättäen voikin tuntua ettei ole mitään. Jos jotain on ollut, eihän se noin vain voi hävitä! Ellei sitten ole kyse vaikka riidasta. Haetaanko tarkoituksella draamaa?
Eihän se mihinkään häviä! Se mitä on, peittyy turhan sälän alle. On helpompi antautua epäilyksille, menneille tapahtumille ja ihmisille, kuin elää hetkessä. Eli ainakin tässä mielessä kyllä: tarkoituksellista draamahakuisuutta. Vähän luottoa itseen, toiseen ja elämään, pliis.
Monta plussapeukkua annettu... Mä en saa tarpeekseni tuosta aloituksesta- se iskee ja hivelee. Toivottavasti menee sille, kenelle on tarkoitettu :-)
Kiitos. Minä toivon samaa.
Etkö vihjaisi vähän?
Tarkoitettu kauniille, suloiselle, älykkäälle, maailman kilteimmälle, minulle niin tärkeälle henkilölle.
eli mulle,kiitsa nöpö=).
Luuletko vai tiedätkö, että hän seuraa tätä palstaa? Entä toisinpäin?
Mitä hän on tehnyt ansaitakseen tällaisia laatumääritelmiä? Miten saa esim. maailman kilteimmän statuksen?
Saanen kysyä?Kuinka hän vanha?Se voisi vihjata jotakin.Ei ole pakko paljastua kaupungista tai valtiosta.
Voin kertoa jotakin,että ihastun aivan erästä naista vaikka emme ollenkaan edes koskenut toisistaan.Hän hakeutui seuraani pöydällä ja hakeuduin samaa hänen kanssaan.Välillä minulla ja hänellä ei ole keksiä sanottavaksi:)..Emme halanneet mitään.Tutustuimme 10 kuukautta ja tulen ikävä häntä,koska emme ehkä nähdä enää.Joo kahvilassa ollaan seurassa paitsi ei koskaan ruokalassa.En vain tiedä miksi..Olisiko hän myös ihastunut tai ei..En saakaan tietää kuin jatkan elämääni.Olen sinkku 9kk ja salaperäinen oon:).Minusta,että hän on upea ja mukava jopa ihana neitokainen.En voisi saada häntä kun hänellä on hyvästä syystä kuin olen vapaa riista;).Ihan aina vaikea,että joko niin tai ei mitään..Sanoisin,että vaikea tulkita on kyllä.Aah,voi että kun hän luullut etten kiinnostuisi edes urheilusta tai liikunnasta mut paljastuin harrastavani jotakin..Hän ihan hämmentänyt:).Toki minusta hän aika sporttinen ihminen.
Miten ihastuksesi osaisi tulla luoksesi, jos haluaisikin?
Saanko oikeasti koskea suhun tänään? Kun ekan kerran yritin, torjuit mut. Tokalla kerralla sä koskit muhun. Mä olin kuitenkin ihan paikallani, koska olin saanut viime kerralla pakit enkä siksi tiennyt, testaatko mua vaan.
Meidän välillä on sähköä, jonkinlainen seksuaalinen jännite. Selvinpäin se pysyy hyvin hallinnassa, vaan viatonta pientä flirttiä. Sitten, kun ottaa vähän kaljaa, alkaa itsehillintä pettää ja aina niin päin, että se kumpi on enemmän kännissä, alkaa säätää. Tänään on kait mun vuoro..? Haluaisin antaa edes sen yhden pusun - suulle! Mun sydän huutaa halua päästä sun lähelle. Rutistaa sut itteäni vasten, upottaa sormet sun hiuksiin, suudella kaulaa...
Muru, se on oikeasti niin, ettei munkaan itsehillintä ihan kaikkea kestä - ja oon ollut tosi kiltisti kaikki nää kuukaudet. Tuleeko siihen stoppi tänään? Se jää nähtäväksi. Sä olet ainoa nainen, jonka/jota haluan!
Tiedän, saatan olla ainoa nainen jota haluat, olet sen ympäripyöreästi mulle sanonut. Mutta tiedän senkin että jos annan periksi sulle, imet mut kuiviin ja kun olet kaiken saanut jään rannalle ruikuttamaan kun häivyt jonkun miehen matkaan. Naista et halua, vaan miehen. Sen tiedän. Mutta ilmeisesti olen jokin poikkeus ja sekös potuttaa ja ennenkaikkea pelottaa.
Ap., haluatko sinä todella?! Oletko "hoitanut osuutesi" IRL? ;-) kyselee nimim. Amorin apujoukot
Mitä "osuuden hoitaminen" tarkoittaa?
Oletko ollut aktiivinen vai odotellut hänen aloitettaan? Oletko rohkaissut? Miten haluaisit asioiden etenevän?
Millaiseen ristikuulusteluun oikein jouduin? Ei, en ehkä ole suuremmin rohkaissut, eikä ole ollut aloitettakaan, siksi noin kirjoitinkin. Ja toiveeni asioiden etenemisestä ilmenee aloituksesta myös, jos lukee hyvin tarkasti :) Onko hän lukenut aloitukseni? Ei aavistustakaan!
Vastasinkohan kaikkeen..?
Määränpäästä meillä on jonkinlainen aavistus, mutta nyt haarukoidaankin keinoja sinne pääsemiseksi. Jos hän on kerran maailman kiltein, niin tuskin tulee yks kaks yllättäen ovesi taakse. Eli kyllä sun on annettava rohkaisua ja oltava itsekin aloitteellinen. Vaikea uskoa, että kirjoittelisit tuohon sävyyn, jos teidän välillä ei kipinöisi. Anna mennä nyt vaan rohkeasti!
Oletteko te ystäviä, ap?
ja sivusta heitetty kysymys: tiedätkö hänen olevan bi ja tietääkö ihastuksesi sun suuntautumisesta? Jos tietää, niin mistä?
Onpa meitä paljon "sen tietyn" läheisyyttä, kosketusta kaipaavia...
Ap, nimeäisitkö pari konsonanttia...vai ostatko vokaalin...
Autetaanpa peli alkuun... Otetaan konsonanteista vaikka K niin kuin kyselytunti ja A niin kuin aloittaja. Laske ap. yhteen oman etu- ja sukunimesi sekä ihastuksesi etu- ja sukunimen kyseiset kirjaimet. Millainen laskutoimitus tai lopputulos saadaan? ;-)
Aloituksen on kirjoittanut itsenäinen, kaunis, sivistynyt, älykäs, lämmin, sydämellinen nainen, jolla on maailman lempein katse.
Ap, osuiko meidän selvänäkemys oikeaan?
Ap, vastaa vastaa pliiss,kysymyksiä sulle tääl vaik kuink paljon!
Huh.. rimakauhu moisesta tenttaamisesta..
..joka leikkiin ryhtyy se leikin kestäköön ;)...............pus
Rauhassa vaan. Hyvällä asiallahan tässä ollaan.. Olisi kirjaimellisesti sanottuna fantastista, jos näin päätyisitte yhteen.
Niin.. joskus tulee tarve kirjoittaa jotain itsestä ulos, ja täällä se tuntuu hyvältä, koska tietää lukijoiden olevan tuntemattomia. En tiedä miksi, mutta jotenkin se helpottaa silloin, kun ikävä on pahimmillaan. Olenpa hölmö.
Noin sanoessasi teet meistä muistakin 'hölmöjä'. :/
Oletko miettinyt, miksi juuri hän on sinulle niin tärkeä? Miksi et kertoisi sitä hänelle? Miksi tuhlata kauniita sanoja ja ajatuksia meille tuntemattomille? Vai onko se tuhlausta? Jos kuitenkin..
hmmmm :)
Kaikesta huolimatta ja just siksi: Älä jätä meitä roikkumaan...!
ap minne katosit !?
Ap:lle ja meille muillekin: latinohenkinen hyvänmielen tuulahdus kera kauniiden ihmisten... katsokaa tarkkaan ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=ScM7r6_bghg
Joko olette saaneet toisenne?
Jos se eräs sanoisi tämän minulle en pystyisi vastustamaan enää hetkeäkään...
että apua kun en ole varma oletko sanonut olevasi bi.
miten kävi?
En voisi rakastaa, haluta, tuntea niin suurta hellyyttä ketään muuta kohtaan. Tekisinkö samat anteeksiantamattomat erehdykset uudestaan? Voi kyllä.
kirjoittelet jolllekin syrjähypyllesi? vai mitä ovat "anteeksiantamattomat erehdykset uudestaan " ?
Älä luovuta vielä. Oikeesti.
Uuuuh, mikä määrä peukkuja :) Nyt... päivityksiä lukijoilta ja kirjoittajilta, pliide...
Miten tämä lovestory jatkui?
olin koko nuoruuteni ajan leikkinyt siittimellä ja lauennut vahingossa omaan käteen kokeiltiin kaverin kanssa mutta eise mennyt peppuun . sitten olin kahdestaan aikuisen miehen asunnossa mies otti kalunsa esiin joka oli mielestäni hirvittävän suuri hän lakasi hiljakseen runkkaamaan ja teki sitä niin kauan että laukesi se oli eka kerta kun näin oikean siittimen laukeavan. sitten jouduin samaan kämpään taikka hakeuduin seuraan tietoisesti aikuinen mies ja minä 15 v riisuimme alasti minulla kovana kuin miehelläkin joka oli mahtavan kokoinen , niin minua opetettiin runkkaamaan ja ottamaan suuhun miehen kalu ei mahtunut minun perä aukkoon niin sain käytännön opastusta miten kaikki tehdään sain siemenet naamalleni . jatkoimme sitä aika pitkään. sitten sain pillua olin 16 v ja jatkoin molempien kanssa ja olen bii
Onko sulla vieläkin siitä nuoruudesta asti mulkkusi vielä siellä kaverin perseessä!
Oletko jo syytteen nostanut alaikäiseen sekaantumisesta?