Kytkinjousi

Sahhailija

Kuinkahan usein raivaussahoista menee kytkinjousia poikki ja mistä se johtuu? Vaihetaanko kaikki jouset kerralla, jos esim. yksi menee kerralla poikki? Ja jos yksi jousi kolmesta on poikki, ni voiko silloin enää sahata tai kannattaako? Mulla meno just Jonseredistä jousi poikki, jonka korjautin. Sahasin pari päivää ja taas jousi poikki.

1

249

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kytkin rikkoutuu helposti jos sahailet isompia puita välikaasulla. Eli aina kun sahaat, sahaa täysillä kierroksilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      156
      1747
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      553
      1523
    3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1509
    4. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      281
      966
    5. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      178
      938
    6. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      58
      816
    7. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      58
      786
    8. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      59
      763
    9. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      65
      753
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      26
      750
    Aihe