syyskuussa Rodokselle

matkailija

Hei!
Olemme varanneet 12.9. matkan Kolymbiaan Mikri Poliin 2 lapsen kanssa.

Mietitään, pitäisikö sittenkin vaihtaa Atlantica Aegean Blue hotelliin.
Onko hotelleista kokemuksia?

Onko lapsiperheitä lähdössä samaan aikaan Kolymbiaan?

4

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rodosfani1

      Kolymbia on alue jossa on pakko olla koko aika ellei vuokraa autoa. Ei ole kokemusta koska aikuisina emme tuollaisiin paikkoihin mene. On asuttu Pefkosissa muutama kerta ja ajettu ohi Kolymbian. Siellä on vain isoja hotelleja mutta ne varmaan lapsiperheille riittävät.

    • perhe pohjoinen

      Hei. Ollaan oltu 2 kertaa Mikri Poli hotellissa ja vois mennä uudelleen. Parasta hotellissa oli uskomattoman hyvä ruoka!. Uima-altaita oli riittävästi, siisteys hyvä ja muutenkin viihtyisä hotelli. Oliivipuita paljon . Olimme 5v tytön kanssa ja hänkin oli tosi tyytyväinen. Auton vuokrasimme hotellilta, koska hinta oli tosi edullinen( halvempi kun muissa paikoissa) Saimme rattaa ilmaiseksi käyttöön, kun laitoin etukäteen viestiä hotellille. Auto olikohan jotain 20e/pv. Hotellilta oli lyhyt matka rantaan. Ranta ei hiekkaranta , vaan sellaisia pyöreitä kiviä, joita toimme ihan tuliaiseksi asti. Hotellilta lyhyt matka kävellä ns. keskustaan.
      Oikeesti pidin hotellista juuri ruuan vuoksi ja all inclusive pelasi hyvin. Jäätelöä oli tarjolla muistaakseni klo 14-16. Ihan hyvä ettei tenava syönyt ja mankunut sitä koko ajan. Suosittelen hotelllia. Ei mitään negatiivista sanottavaa.

      • matkailija

        Kiitos! Emme halua lomalta vauhtia ja biletystä, vaan lasten kanssa olemista, rentoutumista ja hyvää ruokaa.
        Viereen on näköjään avattu vesipuisto, luulisin että siellä voi muistakin hotelleista käydä jos haluaa.
        Ja autoa ajateltiin vuokrata, saitteko turvaistuimet autoon hotellilta vuokratessa?


    • kesäaurinko

      Palasimme juuri Kolymbian Mikri Polista. Viikon matka. Viihdyimme. Paikka oli siisti ja hyvää ruokaa sekä ohjelmaa niille jotka sitä kaipasivat. Allasalueita useita joten jokaiselle varmasti mieleinen löytyy.Lyhyt matka myös rannalle. Suosittelen lämpimästi :) Kaksi aikuista ja 2 kouluikäistä lasta .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4339
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3243
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      979
    6. 152
      976
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      20
      864
    9. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      852
    10. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      26
      805
    Aihe