Videot eivät näy FF 13:ssa

takkari

Päivitin Firefoxini versioon 13. Sen jälkeen nettisivujen videoklipit eivät ole näkyneet, esim. MTV3.fi:n. Kun klikkaa videoklipin kohdalla (tyhjänä/valkoisena) oikeaa hiiren nappulaa, niin siinä lukee Silverligth, joka on koneessani ja päivitettynä. Mutta Silverligth (ja Adobe Flash Player, joka on myös koneella ja päivitettyi eilen) eivät näy FF:n liitännäisinä! Miten saadaan sinne?

IE9:llä ja MPCKromella videoklippien kuvat ja itse videot näkyvät OK. Käyttis on W7.

Kiitos etukäteen (aiheeseen liittyvistä) vastauksista!

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18+6

      mulla ei toiminu maikkarin videot, kun estin referer tiedon refcontrol lisäosalla

    • about:support

      Ota ensin varmuuskopiot kirjanmerkeistä ja liitännäisistä Febellä

      https://addons.mozilla.org/fi/firefox/addon/febe/

      Tsekkaa Feben Optioista, että todella tallentaa kaiken minkä tahdot. Ruksita kirjanmerkit ja liitännäiset.

      Kirjoita osoiteriville about:support ja resetoi FF "tehdasasetuksiin"

      Asenna Febe uudelleen ja palauta äsken tallentamat kirjanmerkit ja lisäosat.

      Mulla sama ongelma miniläppärissä, Youtube videot ei näy vaikka kaikki flashit pitäis olla asennettuna. Toi temppu auttaa...vähäks aikaa ainakin. Tuppaa uusimaan sama vika ainakin meikäläisellä.

    • optiosanktio

      Onko sinulla ollut FF oletussekaimena kun olet ladannut nuo Silverligth ja Adobe Flash Playerin, ellei niin ne latautuvat plugineina sille selaimelle joka on sillä hetkellä oletuksena. Tää pelkkä arvaus...;))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe