mutta anteeksi, ei riittänyt kärsivällisyys hakee sitä..
On tämä nyt kummaa olen tehnyt kaikki,mitä edellä on kuvattu ja pyydetty.. mutta EN
vain pääseeroon tuosta painajaisesta, vaikka myös asensin foxin uudelleen ja poistin laajennukset ja lisäosat ja missään ei lue babylonista sanaakaan enää, kun olen poistanut ne revo uninstallerilla jaajanut cccleanerin useempaan kertaan jne jne jne.
Mutta ilmeisesti jotakin en ole huomannut..ja sen haluan tietää, että mistä pirusta se tulee eli missä hitossa se lymyää..
Saan sen istunnon ajaksi pois esim. ton vikasietojutun avulla..muttakun seur. kerralla avaan sen se tulee takas vaan..
koitan vielä vaihtaa ton foxin kokonaan cromeen ja jos babylon tulee vielä..revinpelipaitani pieneksi silpuksi.. APUA!!!!!
en edes tajuu miksi se babypaska tulee aina vaan takaisin, vaikka poistan ohjelmista ja tiedostoista ton foxin.. eimun pieni järki ymmärrä..
Apua taas vaan..olisin ottanut vanhan..mutta
13
135
Vastaukset
Anteeksi kuohunta..pelipaita on jo lähes kaistaleina;)
Pyytäisin teitä ihmiset todellakin lyömään viisaat päänne yhteen! Kiitos paljon etukäteen.- papylooni
Kokeile tuolla ja laita logi tänne
http://www.download.fi/tietoturva/haittaohjelmien_poisto/hijackthis.cfm - +Zj`s,qg
Eikö olisi helpompaa pistää kaikki sileäksi ja asentaa uudestaan alusta asti?
Zj`s,qg
en ole varma mitä meinaat, mutta poistin foxin jo ja kaikki rippeet koneeltani (ehkä) ja asensin foxin uudelleen (tän uusimman) ja kun seuraavan kerran kirjauduin siiheh, niin epäystävällinen vieraani oli saapunut jälleen kuin tyhjästä!!pony_tail kirjoitti:
Zj`s,qg
en ole varma mitä meinaat, mutta poistin foxin jo ja kaikki rippeet koneeltani (ehkä) ja asensin foxin uudelleen (tän uusimman) ja kun seuraavan kerran kirjauduin siiheh, niin epäystävällinen vieraani oli saapunut jälleen kuin tyhjästä!!Hän meinaa sitä, että asentaisit koko Windowsin uudestaan. Se olisi yksi hyvä keino.
vapunen kirjoitti:
Hän meinaa sitä, että asentaisit koko Windowsin uudestaan. Se olisi yksi hyvä keino.
Jep.. sorry niin tietty.. mut kun oon niin arka alkaan ite roplaan..
kaikkee sitä tarttuukin mukaan.. niinkuin sanotaan tyhmästä päästä kärsii koko kroppa!
Mut jotenkin olen sitä mieltä, että sain tän adoben sivuilta, mutten ole varma, kun olin asentamassa (adobe bdf ).. ei kyllä ollut rukseja poistettavana tms. kuten esim. samoilla sivulla usein näkynyt macafee tjmss.
Ja kaikista hulluinta oliseettäsain ekaks muka sen toolbarin pois ja sen jälkeen se asettui täysin osaksi firefoxia..ilm. niinkuin selaimeksi.
Onhan niitä toolbareja ennenkin jostain tarttunu, mut ne olen aina saanut pois tuolta työkaluista.
Suljen kohta tämän toosan ja katon onko se taas iellä..jos ei niin koitan uudelleen saada foxin..ilman tuota b:tä.
Jos en onnistu, lienee parasta koitta Windowsin poistoa tai suosiolla viedä potilas hoitoon, jolla kyllä vielä tässävaiheessa tarkoitan konetta!- balolonwhore
pony_tail kirjoitti:
Jep.. sorry niin tietty.. mut kun oon niin arka alkaan ite roplaan..
kaikkee sitä tarttuukin mukaan.. niinkuin sanotaan tyhmästä päästä kärsii koko kroppa!
Mut jotenkin olen sitä mieltä, että sain tän adoben sivuilta, mutten ole varma, kun olin asentamassa (adobe bdf ).. ei kyllä ollut rukseja poistettavana tms. kuten esim. samoilla sivulla usein näkynyt macafee tjmss.
Ja kaikista hulluinta oliseettäsain ekaks muka sen toolbarin pois ja sen jälkeen se asettui täysin osaksi firefoxia..ilm. niinkuin selaimeksi.
Onhan niitä toolbareja ennenkin jostain tarttunu, mut ne olen aina saanut pois tuolta työkaluista.
Suljen kohta tämän toosan ja katon onko se taas iellä..jos ei niin koitan uudelleen saada foxin..ilman tuota b:tä.
Jos en onnistu, lienee parasta koitta Windowsin poistoa tai suosiolla viedä potilas hoitoon, jolla kyllä vielä tässävaiheessa tarkoitan konetta!regedit.exe (rekisterieditori) > http://SCREEN.casi.im/TD1LSLV
Painat F3 aina kun olet löytänyt ja poistanut babylonit ja editori etsii seur. kohdan.
Tarkkana, ettet muuta poista. - ????
balolonwhore kirjoitti:
regedit.exe (rekisterieditori) > http://SCREEN.casi.im/TD1LSLV
Painat F3 aina kun olet löytänyt ja poistanut babylonit ja editori etsii seur. kohdan.
Tarkkana, ettet muuta poista.Eikös se ollut niin, että ko. ohjelma ei saanut olla päällä, jos sen meinaa rekisteristä poistaa? Se ei muuten pysty poistamaan sitä?
- Hmm.
Oletan, ettet poistanut vanhaa profiilikansiota, asentaessasi firefoxin uudestaan.
Uusi profiili voisi auttaa:
http://kb.mozillazine.org/Creating_a_new_Firefox_profile_on_Windows
Mutta ensin voisit tarkistaa hakukoneasetukset:
http://kb.mozillazine.org/Search_Bar#Managing_search_engines - papylooni
Jos itse viitsii nähdä vaivaa:
http://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=fi&safe=off&sclient=psy-ab&q=remove babylon search firefox&oq=&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&fp=1cfe1f246c6ba5b6&ion=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1920&bih=979
Noin 455 000 tulosta (0,35 sekuntia)
http://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=fi&safe=off&sclient=psy-ab&q=remove babylon firefox toolbar&oq=remove babylon t firefox&aq=2lK&aqi=g-l1g-lK3&aql=&gs_l=hp.1.2.0i13j0i13i30l3.0.0.2.711.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0.Jt4_o4Fr7FM&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=1cfe1f246c6ba5b6&ion=1&biw=1920&bih=979
Noin 428 000 tulosta (0,44 sekuntia) - ,,
sullahan on Ccleaner, eli kato näkyykö se "aina ajettavat ohjelmat" osassa. Maalaa se ja "poista käynnistysmerkintä" tjms..mutta ei käynnisty sen jälkeen.
jep silloin alussa näkyi kyllä, ja niitä babylooneja näkyi paljon, ja aina kun näkyi mm.sillä revo uninstallerilla, poistin ja kaikki näytti siistiltä ja a i n a kun olin poistanut muka kaiken..nyt taas näyttää lupaavalta, vaikka en noita hienoja asioita uskalla tehdä, kiitos silti kaikille, poistin kaikki rippeet tiedostoista kaikista foxeista, kun oli muuttanut asuun foxiin, ja latasin uuden firefox 13.
saasnähdämitä tapahtuu, kun kirjaudun uudelleen takas.
uutta windowsia en vieläottanut..
olisin voinut tietty käyttää IE:tä tai cromea, mutta olen niin tottunut tuohon kettuun.
tuon ccleanerinkinolen ajanut vaikka kuinka monta kertaa..aluksi se kesti myös kauan ja ruksattavaa ja poistettavaa oli.
Jos vielä tulee..kerron huomenna..olen valmis koittaan noita kaikkia.
kiitos paljon kaikille.
ihme takiainen joka tapauksessa. en muuta voi sanoa.
ja jos tästä jotain opin, niin ainakin sen, etten hätäisesti lataa mitään ja aina kotisivuilta, vaikka tuleehan adoben sivuilta se mac afee tms.ainakin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283350Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 321519
- 321471
- 911393
- 151333