Minua on uhattu käsiaseella

11

eräässä baarissa, rauhallisella olemuksella sain koko aseen, tarjosin paukun ja toisetkin, ase toki jäi hänelle mutta kudit mulle.

Ryypättiin tärpättii, heppu vei aseeen sorille ja mä heitin patruunat Tammerkoskeen.

3

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7

      Korjaan vielä että ihminen oli tappamassa itseään, senveran paikassaÖ

      uhkaili aseella:::: tästäki vois kirjottaa kirjan

      • ent.suomimummo

        Niin, ja joku tavan talliainen voisi kirjoittaa oman kuvitelmansa siitä, minkälainen tuleva suomi on, jos jokainen muu kuin sosiaalitoimiston asiakas, ryhtyessään vaikkapa mahdollisen tulevan EU-liittovaltion pörssiyrittäjäksi - ja sitten kuin huomaamattaan - pankkeja huijaten eri puolilla EU:ta, aiheuttaakin vahingossa pankeille niin suuria uhkia, jotta jopa jokaisen suomalaisen on kiltisti ja direktiivien mukaisesti autettava näitä liittopalvelusysteemin pankkirukkoja maksamalla heidän velkaansa vaikkapa pätkätyöpalkasta. Se kuuluu silloin omaan velanottoriskiin. Mutta - sillä ei ole väliä, millä rahalla itse elää, jos itseltä rahat loppuvat.
        Voi, voi kun sitä yhteisvastuullisuutta pitää sen verran olla, että autetaan toinen hädästä.

        Siis vain pätkätyötä tekevillä on Suomen lain mukaan pakkovelvollisuus maksaa velkansa tälle auttavalle kädelle eli sosiaalilaitokselle - eikä sillä ole väliä, jääkö itselle rahaa elämiseen. Parempiosaiset pääsevät vähintäänkin velkasaneeraukseen, ainakin, jos takana on kunnan tai valtion virka. Joten eihän Suomesta pian löydy kuin työttömiä -edellä mainituista syistä myös johtuen. Ja ongelmat sen kuin paisuvat, eihän ole enää ongelmia, on vain ratkaisuja.


    • Tärisevä Jonne

      Hieno tarina, Hermanni!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3860
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      341
      2993
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1892
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      761
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      751
    Aihe