Pisteraja Lappeenrantaan 2012

Te kaikki jotka haitte Lappeenrantaan, ykkösenä, kakkosena taikka kolmosena; Paljonko tuli pisteitä?

Kokeen oikeat vastaukset löytyy täältä:
http://www.kauppatieteet.fi/valintakoe/vanhoja_kokeita

Timo Hentunen kirjoitti, että pisteraja Lappeenrantaan tulisi olemaan reilu 20... Mitäköhän tämä mahtaa tarkkaan ottaen mahtaa tarkoittaa...

Itse sain pisteitä 21,5 - 23 (en millään muista vastasinko erääseen tehtävään oikein vai väärin. . .) ensisijaisuuspisteet mukaanlukien.
81221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

moi. tässä nyt ite jännittelen samoja asioita! hentusen valmennuskurssin käyneenä sain pisteitä 22-23,5. en muista erästä vastausta. ja lappeenranta siis ensimmäisenä. niin alas kuin vuonna 2009 jolloin viimeksi oli matematiikka mukana ne eivät varmaan laske, joskaan ne eivät varmaan ole viime vuodenkaan tasolla.
ennen kurssin alku hentunen arvioi että ne voisivat laskea lappeenrannan osalta 2-3 pistettä. luulen itse että juuri tuolla 21-24 se varmasti on. Ja ainakin uskon kovasti:)

Äänestä

Samaa täälläkin. Pisteitä tulee jotain 21-24 väliltä...

Äänestä

Lappeenranta oli mulla kans ykkösenä.. 26,5 ensisijaisuuksineen tuli sinne. Jostain syystä silti pieni jännitys pisteistä kun kerran jo käynyt niin, että olin ihan varma että paikka tulee jostain mut toisin kävi.. koe oli kyllä vaikee pakko sanoa.
Toivottavasti alenee niin siellä nähdään ;)

Äänestä

23 2 jos laskin oikein, asun Helsingissä ja kävin Lappeenrannassa tekemässä kokeen, toivottavasti on muutto edessä! 89-vuosimallia niin olisi hyvä päästä jo opiskelemaan :) Ekaa kertaa hain nyt kauppikseen.

Äänestä

Onko kellään tietoa paljonka se pisteraja nyt tänä vuonna oli?

Äänestä

se oli 22,5p. sama ku vaasaan.

Äänestä

no laskihan ne sitte vähän, kuinkahan monennelta varasijalta lappeenrantaa on ennen päässy sisään?

Äänestä
  • v. 2011 pääsi yksi varasijalta Lrantaan, yleensä varasijalta ei kuitenkaan pääse kukaan. Sama juttu kaikkialla pl. ehkä Jyväskylä.

    ainii ja pisteitä koepisteitä oli 25,5 (23,5 2 ensisijaisuuspist.) ja sisään heittämällä Lappeenrantaan sekä koepistein että yhteispistein.

    Toista kertaa yritin :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kurukurukuru kirjoitti:

Te kaikki jotka haitte Lappeenrantaan, ykkösenä, kakkosena taikka kolmosena; Paljonko tuli pisteitä?

Kokeen oikeat vastaukset löytyy täältä:
http://www.kauppatieteet.fi/valintakoe/vanhoja_kokeita

Timo Hentunen kirjoitti, että pisteraja Lappeenrantaan tulisi olemaan reilu 20... Mitäköhän tämä mahtaa tarkkaan ottaen mahtaa tarkoittaa...

Itse sain pisteitä 21,5 - 23 (en millään muista vastasinko erääseen tehtävään oikein vai väärin. . .) ensisijaisuuspisteet mukaanlukien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu