Nokia 5230 ei videot pyöri m.ylen kautta Tulee ilmoitus ettei yhteyttä voi muodostaa. Miten sais toimimaan. Yle uutise 1 min toimii mainiosti mutta esim doctor who ei pyöri.
5230
Nokia on niin piip
15189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minulla Nokia N8 mallissa Doctor Who toimii tuon m.yle.fi kautta tosin se pätkii aika paljon ( Johtuu varmaankin nettinopeudesta).
Oletko kokeillut jollakin muulla selaimella? Kuten Opera Mobile?
operaa käytän jatkuvasti.
Pitää odotella 5230,. (500) vastausta. Hänellä on kyseinen puhelin joten hän voi tarkistaa, että toimiiko m.yle.fi videot siinä.
kaikki toimii opera mobilella,doctor who annoin pyöriä 20 min aamukahvi pöydässä,pätkimättä toimi kuten muutkin videot,joten ainakaan mun yhteyksissä ei ole ongelmia 3g verkossa 5230:lla elisan verkko sauniksen mokkula sim
Toimii loistavasti Doctor Who 5230:lla aamuskeidalla istuskelin ja katselin luurin omalla selaimella, jopa. Luulenpa, että ongelma liittyy sun nettiyhteyteen tavalla tai toisella, tarkempaa on vaikea sanoa
"aamuskeida" voisitko suomentaa tuon sanan jotta me tyhmemmätkin ymmärtäisimme
Olksko tuo ollu aamukakalla...
Ok. Puhelin ilmoittaa pari minuuttia putkeen että yhteyttä muodostetaan.
Nyt ei suostu avaamaan edes ylen 1 minuutin uutisia
Omituista. Vika voi olla joko
1. Puhelimen käyttiksessä
2. Liian hitaassa nettiyhteydessä
3. Selaimessa tai toistoohjelmassa.
Näistä epäilisin 1 ja 2 kohtaa.
varmaan palvelin yhteys ongelmia,noita on joskus ilmenny mullakin mutta tällä hetkellä kaikki areenan videet toimii ok jopa 2g yhteydellä ne aukeaa mutta tietysti pätkii noin hitaalla yhteydellä 5230:lla,ota akku pois ja kokeile myös natiivi selainta en usko että puhelimessa olis mitään vaan yhteyksissä
Tietääks kukaan mistä näkee doctor who jaksoja (netissä).???
Joo, Watch Series.
kaikkein mukavinta on loikoilla sohvalla ja katella niitä jaksoja puhelimella yle areenasta
Jee sain 4 ekaa kautta DVD:nä mutta ne on vaan enkun kielisinä :( ja sit toivon 5, 6 ja ehkä 7 kauden 1 osan :D.