Sanomalehti Karjalainen sanoo sen suoraan, mitä ei nyt hienotunteisuuden vuoksi muut lehdet saa sanottua: "Tavallista korkeamman maksuhäiriöriskin asuinalueelle tyypillistä on alhainen tulo- ja koulutustaso, korkea työttömyysprosentti ja vuokra-asumisen korostuminen asuntokannassa."
http://www.karjalainen.fi/fi/uutiset/uutis-alueet/talous/item/7908-paiholassa-ja-utrassa-eniten-maksuhairioita
Tuohan sopii palstan aikamiestyffelipoikiin kuin Läskin suonikas tyffelipojan peräreikään.
Näinhän se on, mutta miksi siitä ei puhuta suoraan: Maamme vuokralurkit ovat älynlahjoiltaan se kansakunnanpohjasakka. .
Miksi ei sanota suoraan?
12
82
Vastaukset
- Luki.
Mitäs sinä huutelet sieltä keskeltä ei mitään.
Teillähän on sielä kupla,katoppas hintoja! Kertoko sanomalehti karjalainen tätä.
Ei taatusti kerro.Mutta Luki tietää että tuolla on pesäke räjähtämässä.- Luki.
Miksi tätä ei kerrota suoraan karjalaisessa ,teillä on sijaintiin nähden suomen suurin kupla,et voi verrata helsinkiä,teillä ei ole siellä töitä.
70% ja ylikin on ilmaa asunnossa kuin asunnossa. - Karjalan poikii
Luki. kirjoitti:
Miksi tätä ei kerrota suoraan karjalaisessa ,teillä on sijaintiin nähden suomen suurin kupla,et voi verrata helsinkiä,teillä ei ole siellä töitä.
70% ja ylikin on ilmaa asunnossa kuin asunnossa.Minulla on kyllä töitä. Vähemmän kyvykkäät ovat lähteneet Helsinkiin, kun siellä kuulemma saa töitä helpommalla.
- paskanen nauru
Karjalan poikii kirjoitti:
Minulla on kyllä töitä. Vähemmän kyvykkäät ovat lähteneet Helsinkiin, kun siellä kuulemma saa töitä helpommalla.
Siinä sitä tuli nyrkillä naamaan niin että legot loksahti lattialle. On se ihme ja kumma kun soffalla makaavat tyhjäntoimittajat eivät saa töitä.
BUBUUBUUUBUBAHAHAHHHAA
- Luki.
Katoppa sielä ympärillesi ei sielä montaa työtätekevää ole,täys kupla,vanhat roskatkin maksaa keskellä ei mitään,edes ilmaiseksi huolisi.
Teillähän on liiketilatkin tyhjänä,slummi asunpaikka kuka tuolla keskellä ei mitään haluaa asua no joku pöllö,joka koskaa ei ole käynyt kotoaan pitemmällä muualla kuin mummolassa tuupovaaran öllölässä,sekin joensuuta keskellä ei mitään noin 100km keskustasta.
Hirveetä korpee koko joensuun kylä,maksaako ne vielä sielä asumisesta
Minulle pitäsi maksaa ja paljon. - siinä oleellinen
Luki yrittää epätoivoisesti kääntää keskustelun pois olennaisesta, eli siitä kuinka palstan tyffelin tulotaso sekä koulutus on ihan perseestä.
Oleellista tässä ei ole joensuu eikä äetsä eikä edes kautokeino.- Luki.
Olennaisinta asuntojen hintojen palstalla on että teillä on ilmaa asuntojen hinnoissa,älä yritä väittää Luki tietää,tiedän suomen alueen melkoisen tarkkaan ja hinta tason.
Sielä jossain utran perukoilla keskellä ei mitään on kirkko ja s market,hullut maksaa vielä.Muistelen tuon alueen kokoonpanoa 1990 luvun laman alla.
Sielähän vinkuu luoditkin maksaa nyt siitä vielä, Muulit on maksaneet tuolla alueella rajusti ok-taloista,hulluja.
En huolisi ilmankaan jos pitäisi asua.Ne muulit on ikivelkaisia.
Katse paiholaan keskelle ei mitään,eihän sielä ole kauppaa,ainoastaan muuleille mielisairaala,sekin on lähdössä pois,kun muulit on juosseet pielisjokeen liian paljon.
Teillä on kupla,surkeita asuinalueita,voi niitä jotka asuvat omistusasunnossa,vuokralainen pääsee pois vaan ei pääse omistusasuja noin vaan.
Paha kupla, paha.
- Luki.
Onko sielä enään mitä julkistaa nokiasta,hiukan epäilen sielä keskellä ei mitään joensuussa.
Nokian pelätään julkistavan rajuja vähennyksiä
Nokian työntekijät odottavat huonoja uutisia. (PEKKA SAARINEN)
Yhtiö pitää aamuyhdeksältä ensin puhelinkonferenssin luottamusmiehille, jonka jälkeen alkavaa videotiedotustilaisuutta voivat seurata kaikkien Nokian toimipisteiden työntekijät. Nokialla on Suomessa toimintaa Salossa, Espoossa, Oulussa ja Tampereella.Missä on joensuu,ei missään.
Ei sielä korvessa kukaan ole enään,hullut on maksaneet kuplaa.- Luki.
Ettei vaan ensimmäisten joukossa joensuusta poiustettu nokiaan liittyvät työt.
Koska se sijainti,sijainti. - siinä oleellinen
Luki tämä sinun aiheen pakoilu paljastaa sinun olevan sama henkilö kuin haans sedän takana on.
Kerroppa meille monesko pesoona olet haans sedän elämässä.......
- Luki.
Voi kuinka muuli voikaan olla pihalla! Yritä todistaa niin saadaan haansin kanssa nauraa remakasti.
- Luki.
Teillä on paha kupla ja sitä ei kerrota karjalaisessa.Tämä on se lähtökohta,miksi sielä maksaa kohteesta kun ei ole järkeä.
70%--90% on ilmaa ostitko ilmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668