Normaalia?

artunpalvoja

Hei,
haluaisin kysyä eräästä asiasta joka mietityttää minua. Minulla on nyt toinen hamsteri menossa, ja tiedän jo jonkin verran näistä hamstereiden vaivoista.
Asiaan, hamsterini on jo aika vanha, voi olla siis vanhuuden vaivojakin, mutta tänään huomasin sen sukupuolielimessä, elikkä siellä mistä virtsa tulee(joo jos joku ei tienny:--D) kellertäviä kokkareita. Artulla (kyseisellä hamsterilla) on ollut kerran virtsatientulehdus, mutta en havainnut kokkareita. Eli ne ovat mahdollisesti kokkareista kuivunutta virtsaa, mutten ole varma, enkä halua käyttää Arttua turhaan lääkärissä, viimekerralla kun luulin jonkun olevan vialla, olikin kyse vain liian kuumasta häkistä, mikä korjaantuikin märän & kylmän pyyhkeen laittamisella häkin päälle, ja lasku oli yli 60 euroa.

Onko kellään kokemuksia? Mikä mahtaa olla kyseessä?
Tulehdus? Kuivunutta pissaa? Olen huolissani, haluan antaa lemmikilleni hyvän ja terveen elämän!

Kiitos jo etukäteen. :--)

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liljuskankani14

      Kuivunut pissa ilmeisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1998
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1037
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      877
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      763
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      751
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      13
      725
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      685
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      669
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      210
      668
    Aihe