Oikeustoimittaja Mikko Niskasaari kertoo oheisessa linkissä miten kolme espoolaispoliisia on lavastamassa erästä lainkuuliaista kansalaista aserikoksesta.
Tapaukseen liittyvät poliisit eivät vaivautuneet kommentoimaan toimittajalle.
http://mikkoniskasaari.fi/node/135
Ampuma-aserikoksen lavastaminen
4
395
Vastaukset 4
- ammuskelija.
Tässä näköjään naispuolinen henkilö yrittää väenväkisin kostaa ex miehelle kaikin tavoin. Mikää ei voita naisen vihaa...
Onhan luvaton ase toki rikos, mutta järki käteen aivan niinkuin poliisi on harkinnut. - tyhjäntoimittajat
Kyllä toimittajilla menee todella huonosti, jos tuollaisesta pitää yrittää saada juttua aikaiseksi. Varsinaista ammattitaidon puutetta.
- Juttu sekin on vain.
Siis kun toimittajat haluaisivat tehdä juttua siitä kun joku yritetään lavastaa rikolliseksi se onj tyhjäntoimittamista vai?
Vai tarkoitatko kun tässä toimittajat ovat kiinnostuneet jonkun henkilön epäoikeudenmukaisesta kohtelusta mutta kyseinen henkilö sattuu omistamaan aseita ja asia koskee nimen omaan aselupia niin sen asian tonkiminen sitten on sitä tyhjäntoimittamista?
Jos toimittajat ovat suoltaneet päivästä toiseen jonkun BB-pellen tai Nykäsen toilailuja ja juoksevat perässä, niin mitä se sitten on?
Mikko Niskasaari on katoavaa kansanperinnettä. Tutkiva journalisti. Sellaisia ei jees-miesten joukossa usein enää tapaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520