tietääkö kukaan saaako koneeseen ottaa repun ja käsilaukun?
laukut
5
288
Vastaukset
- tietää, ei saa
Ryanair on kyllä supertarkkana noissa. Eli et saa ottaa yhden käsimatkatavaran lisäksi mitään muuta. Et voi siis ottaa käsilaukkua erikseen. Repun sisään voit sen tunkea.
- 22
Ryanair on tarkka ja joillakin kentillä ollaan tarkempia kuin toisilla. Stanstedtissä olen nähnyt, miten ihmiset joutuivat survomaan käsilaukkujaan lentolaukkujen sisään, sillä koneeseen sai viedä vain yhden määrämittaisen laukun.
- aina raskaana
Toinen vaihtoehto on, että yrität tehdä käsilaukustasi sellaisen "maha-kassin".Siis piiloitat väljän puseron alle.
Sitten kun olet koneessa niin voit ottaa esille - raianeör
Toivottavasti eivä ota edes sinua...
- ryanair fani
Mulla on aina käsiveska mukana, mutta tungen sen tarvittaessa isomman laukun sisään, paino ei saa ylittää 10 kg:a.Viimeksi tulin kahdella laukulla kukaan ei sanonut mitään. Välillä ovat supertarkkoja. Nyt ei edes punnittu mitään, mutta sitä ei voi tietää etukäteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703