TAO

KUKA PÄÄSI PYYNIKIN TAO:ON TÄNÄ VUONNA? MINÄ AINAKIN
18288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mikä ala?

Äänestä

AUTOMAATIO

Äänestä

TAOssa oli kuulemma Suomen suurimmat opintojen lopetukset ja keskeytykset.
Pyynikillä 200, yhteensä koko paskassa 500.

Kun ei mene TAOon, ei syrjäydy.

Äänestä

Lopetin TAOssa kun opet ei olleet ikinä paikalla tunneilla.
Vittu ne opet välittänyt mistää mitää. Aina jotain saatanan etäopetusta. Tekeen ei päässyt ku ei ne osanu opettaa.
Menin kauppaan duuniin. Hyvä niin

Äänestä

TAOssa Hepolamminkadulla yx ope sano: ei mulla oo saatana sun kans aikaa mitään keskustella, ja nauro paskasta naurua ja lähti vetään.

Äänestä

Hyvin sieltä syrjäytyy.

Äänestä
  • Tampereean ammattiopisto on huonosti johdettu putiikki.
    Koko henkilöstö on kuin eläkeläisiä, pelkkiä fossiileja.

    Äänestä

  • ILOH kirjoitti:

    Tampereean ammattiopisto on huonosti johdettu putiikki.
    Koko henkilöstö on kuin eläkeläisiä, pelkkiä fossiileja.

    Totta.... sama aikuiskoulutuksen puolella...

    Äänestä

no, ens vuonna TAO PIRKO= TREDU

Äänestä
  • oman trEDUNtavoittelijat saa pitää työnsä.

    Pirko teki voittoa, TAO puolitoistamilliä miinusta.

    TAOssa mennään sokeina ilman visioita, strategiaa ja arvoja.
    Ensin kyydistä pudotettiin hyvät opet, sitten alkoi pudota oppilaat...

    Äänestä

Kunnallinen vanhustentalo. Eläkekerho. Papat ja mummot johdossa. Strategiat ja visiot hukassa. Millä valtuuksin ne johtaa ja kouluttaa, jos tiätäs vaan... homma hoituu kai näin: sulle, mulle, sulle, mulle...

Äänestä

TAMPEREEN AMMATTIOPISTO - TAO - VanhustenTAO, vanhustentalo.

Opettajisto ja johto pelkkiä eläkeläisiä, plus muutama säikky akka.

Äänestä

opettajat ei ollu koskaan paikalla, Hepolamminkadulla siis.
Olisko tänä syksynä?

Äänestä

Onko se muka näin?

Äänestä

Ei kannata yleistää. Jokaisen mielipide on vain hänen omansa, samoin kokemus opiskelusta. Ammattiaineen opet ei voi olla kovin nuoria, koska heillä pitää olla ensin oma alan koulutus, sen päälle työkokemus ja sitten vielä opettaja opiskelut. Paitsi niillä jotka eivät ole päteviä opettajia.

Kaikista ammattiopistoista tippuu opiskelun keskeyttäneitä, ei se TAossa ole poikkeuksellista

Äänestä

mitää en oppinu ... mutta ruoka oli hyvää

Äänestä
  • Mun ope siä oli 2-kymmppine gimma.

    Äänestä

Meillä logistiikalla ainakin opettajat on hyviä ja aina paikalla. On täällä nuoriakin opettajia. Ja pidetään muuten tarkkaa lukua oppilaidenkin poissaoloista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SDFGSDFG kirjoitti:

KUKA PÄÄSI PYYNIKIN TAO:ON TÄNÄ VUONNA? MINÄ AINAKIN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu