Microsoftin paskakoodin kuolemankosketus

mnbvcxz09871234

Tästä katastrofista JÄRKEVÄT ihmiset jo varoittelivat kun Nokia lyöttäytyi Microsoftin kanssa yhteen.

Microsoftin umpisurkean windows-tuotteen täydellinen floppaus johtaa Suomen kruununjalokiven, eli Nokian tuskalliseen kuihtumiseen ja pahimmassa tapauksessa konkurssiin.

Nokia olisi vielä pelastettavissa kun heittävät MS-politrukit surkeine windows-räpellyksineen pellolle.

Huippuluokan android jolla satojen miljoonien käyttäjäpohja on oikea tie Nokialle :)

10

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No Ki A

      Myöhäistä rypistää peppua, kun " kurat" on jo pöksyissä.

    • ei niitä virus-

      imureita rahalla kukaan haluu, maksaa nyt linkkurasta, ihan tyhmää !

    • jos ymmärrät

      WIndowsille toimivia haittaohjelmia 500 000 kpl, linuxille 0 kpl. Siinä sulle tyhmyyttä,jos ymmärrät mitä tarkoitan.

      • rikolliset ei

        tee linkkuralle haittaohjelmia vielä kun on ensin hyväuskoiset saatava houkuteltua sen linkkuran käyttäjiksi, sitten vasta alkaa pelittämään hyväuskoisten rahastus !


      • .fu
        rikolliset ei kirjoitti:

        tee linkkuralle haittaohjelmia vielä kun on ensin hyväuskoiset saatava houkuteltua sen linkkuran käyttäjiksi, sitten vasta alkaa pelittämään hyväuskoisten rahastus !

        Vaikee päättää kumpi teistä on tyhmempi, sä ja sun xp3 roskisdyykkariurpoilut vai tää winluuseri jolla on aina Huaweimokkulat ja katsomot sekasi.


      • Tässä ketjussa puhutaan kännyköistä ja android on linuks virusimuri.


      • laskeva trendi
        f.e.dzerzhinsky kirjoitti:

        Tässä ketjussa puhutaan kännyköistä ja android on linuks virusimuri.

        Taitaa laskevan auringon fanipoitsun winkku puhelin jo poltella taskussa?


      • laskeva trendi kirjoitti:

        Taitaa laskevan auringon fanipoitsun winkku puhelin jo poltella taskussa?

        Ainakaan siinä ei ole viruksia.


      • arvoton romu
        f.e.dzerzhinsky kirjoitti:

        Ainakaan siinä ei ole viruksia.

        Eikä mitään arvoakaan. Olethan muistanut maksaa jäteveron?


      • ei osannu se
        .fu kirjoitti:

        Vaikee päättää kumpi teistä on tyhmempi, sä ja sun xp3 roskisdyykkariurpoilut vai tää winluuseri jolla on aina Huaweimokkulat ja katsomot sekasi.

        toinenkaan aasi päättää kummasta heinäkasasta ekana haukkaisi joten nälkään sitten kuoli poloinen ..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe