Siskot ja Veljet.

Raha Rakkaus

Jos tekevät keskenään lapsia on se sukurutsausta,josta voi tulla viellä vaikeampia ihmisiä kuin tekijät.Nämä tavannomaiset asiat sotkevat uskovaiset nimittämällä itseään myös siskoiksi ja veljiksi.tavannomaiset ihmiset siskoina ja veljinä kuten vanhempansa usein myös,pitävät tyttäristään ja pojistaan kuin sika levästä kiinni.Kuinka moni isä olisi itse halunnut avioitua tyttärensä kanssa.Yhteiskuntamme on pannut perheen joksikin kassakaapiksi.Jos lapsi on joutunut tällaisesta henkisesti sairaaksi ja hoitoon,pidetään kuitenkin vanhempia ja sisaruksia jonain ihme-jeesuksina ja ainoina oikeutettuina katsomaan potilasta? Kuinka monta tytärtä ovat isät raiskanneet? Silti he ovat edelleen ainoita jeesuksia häntä katsomassa? Kyllä henkilökunta tietää säännöt? Ovatkohan he saanneet ne eduskunnasta asti?Näin läpitte tyhmässä maassa on aivan yhtä tyhjänkanssa millaisia lakeja ja sääntöjä noudatamme,kun kansa katsoo kaikkea kuin muumit tyhjillä läveillään.Tehdään vain seljät vääränä ikämme töitä ja kun olemme eläkkeellä niin muutakun potkittavana koiran kakkana jos joku ei ole pussittanut sitä.Koulut kouluttavat jälkikasvumme pyorgraateiksi,eri aloille.

1

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No ei kyllä

      kouluta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Minä koulutan lapsia pärjäämään tässä maailmassa, suomalaisessa yhteiskunnassa.
      Takahikiän suivistyslautakunnista en tosin hirveesti tiedä, enkä välttämättä haluakaan.

      P-S. Haluaaisitko sinä olla Teksasissa tai jossain muussa pikkuyhteiskunnassa opena?!
      Suomi pärjää tilastollisesti, koska täällä on tasavertaista ja pienemmät piirit, joista viedä hyvät huiput eteenpäin. Toisaalta h******* hitaasti mkehittyvä feodaaliyhteiskunta, varsinkin nyt, kun kokooomus lupasi rahoittaa ja tukea koulutusta ja opetusta.. EI NÄY NIIN MISSÄÄN ( jatkuvasti vaan tilanne vaikeutuu ja muksut vaikutuvat, EIKÄ se ole LASTEN VIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
      Nim. Anteeksi meni huutamiseksi, mutta.
      Demarit ovat syvältä ja punainen aate ei ruleta-
      Siniset ovat tekopyhiä.
      Vihreät piipertää väärilläkentill'
      Keltaiset keräilevät lepp'kerttuja
      Jeesustelijat, en jaksa edes kommentoida
      HUOH!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1144
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      735
    Aihe