Dc-laturi ?

Onko kellään rakentavia ehdotuksia, kuinka vaihtovirta laturin voisi naamioida tasavirtalaturiksi ? Voisiko ehkä asentaa jonkinlaisen pelti-lavasteen laturin päälle. Jäähtyykö riittävästi.
2237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tulee helposti aika ison kokoinen.

Mutta missä pirkanmaallla voi korjauttaa/huollattaa 50-vuotta vanhan tasalaturin ??

Äänestä

Osattanee korjata jokaisessa autosähköliikkeessä kuin myös autokorjaamossa ihan tumpeloimpia lukuunottamatta.
Vikahan saattaa olla myös lataussäätimessä.
Ihan uteliaisuudesta: Minkä auton minkä merkkinen laturi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ford-- kirjoitti:

Onko kellään rakentavia ehdotuksia, kuinka vaihtovirta laturin voisi naamioida tasavirtalaturiksi ? Voisiko ehkä asentaa jonkinlaisen pelti-lavasteen laturin päälle. Jäähtyykö riittävästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu