Viime syksyllä joku microsoft-pomo antoi lumalle arvosanaksi hyvä ja sai kenkää. Nyt Elop on itsekkin sanonut että lumia on hyvä, (muttei myy). "hyvä" on aika yläkanttiin sanottu laitteesta joka yrittää kyllä myydä käyttökokemuksella, mutta ominaisuudet on hanurista. Saako elop kenkää, kun ei kehunut lumiaa ällistyttävän mahtavaksi?
Lumia on "hyvä"
6
153
Vastaukset
- Deal breaker
Puhelin joka ei osaa hyödyntää 3 minuuttia pidempiä soittoääniä vuonna 2012 on kyllä vitsi. Vaikka 3 minuuttia riittää hyvin pituutena, minullakin on kymmeniä soittoääniä eri ihmisille jotka olisin joutunut editoimaan ja pätkimään ennen käyttöä. Ei kiitos........ sen jälkeen alkoi symbian forumilla paljastumaan muitakin missä lumia häviää symbianille niin jäi ostamatta.
- Ihana Windows!
Soiko kenenkään puhelin ylipäätään yli 3 minuuttia vastaamatta, jotta se soittoääni tulisi kokonaan? Siinä on perusteluita ihan tarpeeksi!
- windows=virus
Ihana Windows! kirjoitti:
Soiko kenenkään puhelin ylipäätään yli 3 minuuttia vastaamatta, jotta se soittoääni tulisi kokonaan? Siinä on perusteluita ihan tarpeeksi!
Kymmeniä soittoääniä joita joutuisi pätkimään max. 3 minuuttisiksi (jos ei valmiina sopivan mittaisia) = isompi työ kuin kopioida soittoäänet sellaisinaan puhelimeen.
Ymmärsikö windows-fani nyt? - Lumian mp3
Ihana Windows! kirjoitti:
Soiko kenenkään puhelin ylipäätään yli 3 minuuttia vastaamatta, jotta se soittoääni tulisi kokonaan? Siinä on perusteluita ihan tarpeeksi!
soittoääni voi olla vain maksimissaan 39 sekuntia pitkä. Pidemmät ei toistu eli et voi vain lätkäistä biisä puhelimeen ja laittaa sitä soittoääneksi. Pitää pätkiä lyhyemmäksi...
- halpis lumia
Lumian mp3 kirjoitti:
soittoääni voi olla vain maksimissaan 39 sekuntia pitkä. Pidemmät ei toistu eli et voi vain lätkäistä biisä puhelimeen ja laittaa sitä soittoääneksi. Pitää pätkiä lyhyemmäksi...
Toivottavasti kovin moni ei erehdy tuohon halpis lumiaan. On sen verran rajoittunut peli muiden valmistajien vastaavan hintaluokan peleihin ettei mitään rajaa.
- karvakorva
Miss Windows siel onkkelma.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697