saunalahti parempi?

JOHTAJA,-O

miten voi olla näin vaikeeta? mulla on toi dna joustava 500 ja laskutusjakso vaihtuu kello 24 tänään. soitin tänään asiakaspalveluun ja vaihdoin joustavaan 900 ja pyysin, että voiko tuon liittymän kytkeä niin että alkaa huomenna. jotain se siellä selitti, että se menee päiväkohtaisesti ja tasaus näkyy jossain seuraavassa laskussa???!!

nyt on kun katsoin saldoni, niin tämän uuden liittymän hinta on mätkäisty siihen laskuun mikä tulee seuraavaksi vaikka en ehdi käyttää sitä kun muutaman tunnin ku jakso vaihtuu??!? eli nyt sieltä tulee joku jättilasku, vaikka sitä en juuri halunnut. ei kiinnosta jos sitä seuraava lasku on pienempi jos joudun nyt maksamaan samalla kertaa isomman summan mihin tottunut.

dna on pahin kusetuslafka mitä suomesta löytyy!!! munkin puhelinlaskuissa on aina kaikkea outoa ajanvietepalveluja jotka maksaa vitusti vaikka en ole niihin koskaan soittanut!!!

kai tässä pitää ottaa se dna predaid, eipähä pääse kusetttajat lähettämään enään yhtäkään kusetuslaskua tänne!!!!!

3

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sl 2 vuotta

      On parempi.

      Saunalahdella liittymä on käytödssä päivien mukaan. Esim. puhepaketti 9,90 jos otat vaikka tänään 16. päivä, maksat vain tästä päivästä kuun loppuun, et siis jouda maksamaan koko kk-maksua. Samoin liittymän vaihdossa, maksat päivien mukaan sekä entisestä että uudesta liittymätyypistä. Poikkeuksena, jos vaihdat liittymää automaattisesti ajastumaan kuukauden 1. päivä, jolloin laskutus menee tismalleen oikein ilman Saunalahden laskun tasauksia.

    • seeepo

      Ehei, olet erehtynyt. Noin se ei mene kuin provoilla. Kun uusi liittymä avataan se tietysti jatkuu suoraan edellisen perään eikä siinä mitään muutaman tunnin juttuja ole. Tuo tasaus nyt tarkoittaa sitä että se 500 paketti on nyt ehkä päivän lyhempi kuin tavallisesti ja uusi samanverran pidempi. Laskutusjakso pysyy samana. On ihme jos tuollaisia ajanviete palvelujamaksuja tulee jos ei itse tee mtn. Itsekin olen tilannut palveluita tekstiviestillä mm. videoita ja laskuissa ihan oikein että palveluviesti 3,50€ Kannattaa olla varovainen mistä palveluja tilaa........

    • Nimimerkki Erkki

      Niin ennen jatkui, ei enää.

      Kysy vaikka asiakaspalvelulta. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3583
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2214
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1865
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1609
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      15
      1555
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1407
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      80
      1263
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1212
    Aihe