http://www.hs.fi/talous/Syrizan Tsipras vannoo Kreikan pysyvän eurossa mutta ilman säästöohjelmaa/a1305574624210
Kreikka
9
<50
Vastaukset
- Hullu maailma
Syrian Tsipras vannoo Kreikan pysyvän €urossa,
mutta säästöohjelmaa Kreikka ei hyväksy!
Jos tuohonkin myönnytään, niin ei EU'n pomoilla enää ole järkeä. Jaa meinaat kai , että jos Suomelle kelpaa tuollainen politiikka - Niin siinä ei ole järkea.
- Niin, sitäpä sitä!
Mikä olisikaan mieluisampaa kuin tämän ikävän loputtoman sietämättömän tilanteen lopetus pääministerin lmoitukseen: Suomi ei maksa.
Niin teki Englanti ja niin teki Ruotsi. - kikomoko
Kreikka on niin korruptoitunut maa,lisäksi epäluotettavia,valehtelevia,
kaikenlaista vilppiä,veroja ei oikeastaan kukaan maksa.
He saivat parikymmentä vuotta sitten oivallisen "lypsylehmän",
EU:n,sitä he ovat riistäneet loputtomasti.
Kohta kun liittyivät tapahtui taseiden väärennös!
Eikö nyt olisi aika leikata EU-napanuora poikki! - mikkihiiren minni
Ei herran tähden, se on vielä niin laps, se EU, annetaan sen nyt kehittyä vielä,...
- Jasso
Mahtaisiko kukaan EU:ssa Kreikkaa kaivata, jos se lähtisi ovet paukkuen?
Nyt on vain niin, että haluavat neuvotella lainaehdot uudestaan ja jäädä euroon.
Ääni on sielläklin kellossa muuttunut, kun laskutikku on otettu käyttöön.
Ovat nyt huomanneet, miten tulee käymään, kun omatkin kansalaiset vievät rahansa muihin maihin turvaan ja koulutetut ihmiset etsivät työtä muualta. - Ei EU'ta vauvat ole
hoitamassa, vaan vanhat kokeneet kovat ja kierot mafioosot,
tai korkeintaan yxi vauva-Olli Rehn. Ja espanja kanssa ,eurosta pois
Muistaako kukaan kuinka halpaa oli Espanjassa Turistilla , enne Euroo. Minäkin kerkisin käydä ,vaikka en olekkaan koskaan matkustanut rantalomille. Minulla kun on ollut Suomessa ihan hyvä ranta ihan omasta takaa.
Ja moni meni halvan viinan perässä ja oppivat jopa juomaan Viinejä ,mitkä sielläolikin melkein pakko ottaa ruuankanssa .
Muistaakseni ainakin yksi herrasmies , nineltä mainitsematta , kävi joka talvi . ainakin toisenvuosituhannen alussa.
Jaa niin --- Kreikka , ettei asia unohdu --siellä en olekkaan käynyt vieä , --mutta kun sienne tulee Kreikkalainen valuutta sieläkin taasen rupee turistitkäymään ,..voisin käydä katsomassa, ihan pikipäin minäkin.- se oli silloin, ,,,
juu, suomalainen silloin tunsi itsensä miljonääriksi, samoin kreikassa oli paljonedullisempaa,
espanja oli meidä suosikkikohteemme,
harmi kun ei enään jaksa eikä pienellä eläkkeellä yksin matkustella,
toista oli silloin kun puoliso oli aina mukana, matkailu oli ihanaa yhdessä,,,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270