Alennukset 2012

Kesä2012Loma

Josko kerättäisiin ketjuun alueeseen liittyvien paikkojen alennuksia kesälle 2012.

Särkänniemeen elämysavain Sivasta, Euromarketista, Valintatalosta tai Särkänniemen verkkopuodista 33€ (normi 37€) ja ipana-avain 27€ (normi 29€). Tuo on jo pelkästään siksi kätevä että huvipuiston alkaessa lipunmyynnissä on ruuhkaa ja ennakkoavaimien jonot on tavallisesti lyhempiä.

Lisäksi kesäkuussa verkkopuodista avaimen ostaessa kolme Quick Passia, joilla saa varattua ajan laitteeseen. Hyvä esim. Tukkijokeen ;)

4

465

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko Powerparkkiin jostain saatavana alennuslippuja??

    • Kesä2012Loma

      BR:n klubikortilla saa 4€ alennusta max. 5 henkilölle. Näin vain mainoksen kassalla, mutten tarkkaan muista mihin vesipuistoihin se oli. Listassa oli muistaakseni ainakin Visulahti, Serena, Puuhamaa ja vielä 1-2.

      Samaisella kortilla myös alennusta Legolandiin. En ole matkalla sinne niin en kysynyt tarkemmin, mutta myyjä puhui jotain 1 aikuinen maksaa ja loput ilmaiseksi yhteensä max. 5 henkeä.

    • tietämätön

      Elikkä siis kun ostaa vaikkapa valintatalosta särkänniemen elämysavaimen niin saako sen rannekkeen sieltä mukaan ?? ettei tarvitsisi enää jonottaa siellä särkänniemessä...

    • zati

      Märät säpikkäät etsivät perhettä kenen kanssa voisivat mennä yhdessä Puuhamaahan to 26. heinäkuuta. Perhe saa ilmaisen sisäänpääsyn (2x aikuinen, 2x lapsi). Haastattelu ja alueella hengaaminen Säpikkäiden kanssa vie n. pari tuntia, jonka jälkeen loppuaika jäisi vapaaseen oleiluun. Kiinnostuksen voi ilmaista osoitteeseen sanna.hakkinen(a)tarinatalo.fi.

      http://tv2.yle.fi/juttuarkisto/kakkonen-kertoo/marat-sapikkaat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      687
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      52
      584
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      559
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      486
    Aihe