Toivottavasti Kreikka menee euro-alueelta niin muutkin näkee ettei se ole mahdottomuus niinkuin on annettu ymmärtää, tyhmästi maamme maksaa vain muille ja nyt kun Nato tarvitsee rahaa niin suomi tietysti haluaa heillekin maksaa, onko Suomen maalla tosiaan näin paljon rahaa ??????????
Eurosta ulos
Fyrkkaa meneeeeeeee
671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nyt hanat kiinni, EU pitäisi maksaa Suomelle takaisin, ei meillä ole varaa elää jos kaikki miljardit menevät jonkun toisen maan rapatalouteen !!!
pystymme kesken EU kriisirahoituksen,myös elättämään maassamme loisivia afrikkalaisia.Yksi veivikaula maksaa 57000 euroa vuodessa suomenkansan veronmaksajille.Hyvä että että meillä on varaa mustiin työvoimapulan ratkaisijoihin,jotka myös rikastuttavat itsenäisen suomen kulttuuria.Omia,vailla opiskelupaikkaa ei jäänyt tänäkään keväänä kuin 5000 kappaletta.On hyvä että savimajasta tullut vieteripää,vie näin suomalaislta sen vähänkin toimeentulon.Äänestä sinäkin äsdeepeetä ja kokoomusta.Tervetuloa.
Päästäis äkkiä ulos tosta Eu:sta! Ensin siinä tulee notkahdus,mutta,ellei nyt tehdä ratkaisua,myöhemmin tulee järkyttävät olot! Ja lisää miljardeja odottavia maita riittää,paitsi Suomi,joka on niin "Rikas",että auttaa kaikkia!
SAATANAN TUNARIT!
Kerranki täällä saa lukea ASIAA!!!!
Kyllä nyt onneksi kaikki merkit viittaavat siihen,että euroopan unioni hajoaa ei tarvi enää kokoomuslaisten byrokraattien hehkutella eu puheillaan eikä liioin demareitten:) eu oli suomelle taloudellinen katastrofi joka on köyhdyttänyt maatamme ja sen lisäksi olemme saneet vain typeriä direktiivejä mielettömien jäsenmaksujen vastineeksi,kaikki eu mieliset ovat isänmaan pettureita
Se on just näin!