Mistä löytyy? Minissä ei ole määräaikaisuutta mutta mites perus ja nopsa? 1 vuosi vai 2 vuotta ?
Mobiililaajalaista sopimusehdot?
Nopeudennosto
3209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saunalahti.fi
kannattasko vaikka googlata sitä sanoilla toimitusehto ja sitten liittymätyyppi.
Itselläni on Soneran täysnettitikku ja sopimusehdot on simppelit
.
12,90/e kk, sopimus 24 sen uusimisesta ja sopimus edellyttää toimiakseen, että asiakas maksaa laskunsa. Nopeus on verkon maksiminopeus joka on 0,5MB-21, tyypillinen nopeus on jotain 2 - 7 mb sek. tiedonsiirron määrä on 20mb/kausi
Toinen on Saunalahden tupla, jossa on kaapelimodemi ja tikku. sopimus on 2 vuotta ja edellyyttää laskujen maksamisen. Kaapelimodeemin nopeus on 10MB maks, ja netti tikku maks 15MB Sainalahdella ei ole tiedonsiirron määrässä rajoituksia. TIkun nopeus on käytännössä sama kuin soneralla, kaapeli modemi puolimegaa alle luvattu 10 mb
Mini, Perus- ja Nopsa-liittymissä ei ole määräaikaisuutta mikäli siis kyseessä on tuo lisäpalvelu eli puheliittymään liitettävä netti. Itse sopimus voi kuitenkin olla 12 kk tai 24 kk, jos olet ostanut puhelimen.
Tuonkin sopimuksen aikana voit toki poistaa mobiililaajakaistan ja muuttaa liittymätyyppiä ilmaiseksi neljästi vuodessa. Puhelimen hankinta operaattorilta sitoo siis sinua asiakkaana operaattoriin, mutta ei palveluihin.
Nettitikun kanssa tulevat mobiililaajakaistat ovat myös määräaikaisuudella 12 kk tai 24 kk. :)