Menkat

kiitokset vastaajill

Kuinka monella on ilmaantunut häpy - ja kainalokarvoja ennen kuukautisia? Luin jostain, että ne ilmaantuvat ennen ensimmäisi menkkoja. Ja entä minkälaiset teidän rintanne olivat kun ekat menkat alkoivat? Ihan naisen rinnat vaiko vain pieni rinta? Entä valkovuoto?

Itselläni on ilmaantunut kainalo ja häpykarvoja, rintani ovat alkaneet kasvaa ja valkovuotoa jo vuoden, eli alkaako menkat noin vuoden sisällä vai lähikuukausina??? Pituutta syksylläkin oli 152,8 cm ja nyt yli 155 cm!

2

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lib5

      Mun tytöllä alkoi just menkat. Karvoitusta ilmestyi noin vuosi sitten ja valkovuotoa ei ollut paljoa. A-kuppi, mutta tissit kuitenkin :) Vatsakipuja oli jonkin aikaa (n.puoli vuotta) ennen menkkoja. Pituutta 154. Sun kannattaa kysyä sun äidiltä, koska sillä alkoi menkat.

    • truestory:/

      Öhh mulla oli häpykarvat jo 3 vuotta ennen menkkoja... Kainalokarvat ½ vuotta ennen menkkoi ja valkovuotoo yli vuoden.

      Luulen et sun menkat alkaa siin vuoden sisällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3984
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      59
      3980
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2861
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      55
      2682
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1982
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1859
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1649
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1327
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe