Seurustelin narsistin kanssa...

WaSp3107

Eli olen 13, kohta 14-vuotias tyttö ja seurustelin vain noin kolmen viikon ajan 100% narsistin kanssa. Tai en kylläkään ole varma, että onko pojalla narsistista persoonallisuushäiriötä, mutta se tuntuu siltä. Harrastamme erästä harrastusta samassa ryhmässä ja olemme melko samanikäisiä (hän ehkä puolisenvuotta vanhempi). Hän on raapinut kynsillänsä jälkiä käsiin ja näyttelee treeneissä niitä kaikille huutaen: Viiltelen! Oon masokisti! Kattokaa!... Voi vittu. Poika todennäköisesti hakee vain huomiota.

En ole varma omasta seksuaalisesta suuntautumisestani, mutta luulen olevani bi. Yritin hienovaraisesti huomauttaa tästä pojalle, mutta hän vain huusi päälleni: Kyllä sä oot hetero. Ainakin mun seurassa.
Tää poika muutenkin sanoo kaikkea vastaavaa. Esimerkiksi, että hän kääntää lesbot bisseiksi ja bisset heteroiksi. Voi saatana kuinka väärä käsitys joillakin ihmisillä voi olla itsestään! Kun oltiin yhdessä niin kirjoitteli mulle viestejä tyyliin: Minä täällä. Upea, ihana komea poikaystäväsi!...

Poika yritti vasta tappaa itsensä. Sano mulle fb:ssä että olin jo siinä haulikko ranteella. Yritin paeta.

Kaveri yrittää olla jotenkin kauhean dramaattinen ja hakee huomiota vittuilemalla ja uhkailemalla. Uhkasin ottaa kuvakaappaukset hänen viesteistään ja antaa vanhemmille harrastusopellemme ja kaikille kavereilleni. Poika asettui tämän jälkeen itse uhriksi ja valitti, että kiellän häntä elämästä, joka ei ole totta.

Yhteen vaiheeseen lähetteli mulle viestejä, että esitän viisaampaa kuin olen, ja että olen todellisuudessa kuin pieni lapsi. Sanoi myös huoraksi, kusipää ämmäksi jne. Uhkasi myös tunkeutua taloon. Ärsyttää näillä asioilla tahalleen ja kertoo jotain ikävää musta ja lisää viestin loppuun hymynaaman tyyliin: "Joo musta sä oot lapsi ja esität aikuista. Kasva isoksi. Tai esitä sitä lasta. Mä nautin siitä :)"

Arrrggghh. Oon niin täynnä tätä poikaa. Kieltäydyin puhumasta hänelle. Poika pisti alunperin poikki fb viestillä. Oli hyvä. Halusinkin päästä siitä saatanan kusipäästä eroon. Poika muutenkin teki mulle asioita, joista en pitäny.

Nyt varmaan kaikki ajattelette, että oon joku hemmetin teinimassaemo. En ole. Mulla ei juurikaan oo kavereita ja nautin yksinolosta. En kaipaa läheisyyttä ja oon yksin. Hyvä niin. Juuri nyt elämä menee mulla tosi hyvin ja en tarvi muilta ihmisiltä sääliä.

Nyt kyseinen poika saattaa nähdä viestini. Ei haittaa. Näetpä ainakin oman mielipiteeni, jonka kyllä olen sanonut sulle liiankin monta kertaa. Ei kiinnosta. Äläkä kommentoi. En halua kuulla susta mitään. En halua myöskään lukea sun kirjottamaa tekstiä.

1

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • narsistin nainen

      3 viikkoa suhteessa narsistin kanssa??? Ei oikein kuvaa narsistia. sry
      itse olin suhteessa narsistin kanssa 1,6 vuotta ja kyllä sen huomaa kuka on narsisti. Narsisti käyttää perhettään, ystäviään, tyttö/poikaystävää pelinappulana. Ja hakeutuu keskipisteeksi aina. Tuo miten kirjotat täällä ei tulisi mieleen että on narsisti vaan kusipää.
      Narsisti ihminen ei jätä rauhaan se ei voi päästää irti ihmisestä ketä voi pomottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe