Tikku pellittää OpenSusessa 12.1

Olin pitkään taistellut noiden verkkojen kanssa, mutta tänään Huawein
tikku saunalahden kortilla rupesi toimimaan.

Airport ei kylläkään toimi - käytin tähän asti kiinteätä yhteyttä.
9172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tiedätkö toimiiko Huawei E353?

Äänestä
  • >>Tiedätkö toimiiko Huawei E353?

    Äänestä

En tiedä, tuossa on linkki 353 tietoihin jonka mukaan toimivuudesta ei ole
tietoa :

http://www5.sonera.fi/ohjeet/Huawei_E353

Mun käyttämäni tikku on Huawei e169 joka on nyt moitteetta toiminut susessa.

Äänestä

Eiköhän nuo yleisimmät tikut pelitä jo ihan hyvin. Mutta minä sain Sabayon ysissä toimimaan D-Link wireless usb-donglen. Piti vaan asentaa Ndiswrapper joka löytyi Saban omasta pakettihallinnasta (Rigo)

Nyt ottaa yhteyden iPhonesta ja siirtää langattomasti Sabayoniin.

Äänestä

Ubuntussa on markkinoiden paras laitetuki.

Äänestä

Hienoa että joku sai mokkulan toimimaan linuxissa!

Äänestä

>Hienoa että joku sai mokkulan toimimaan linuxissa! <
Monestikko oot kokeillu ja mitä mokkulaa taas näyttää vähän siltä että sodat palsta kutsuu,ainakin tätä Hurraa hurjaa.

Äänestä
  • :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suse uskossa kirjoitti:

Olin pitkään taistellut noiden verkkojen kanssa, mutta tänään Huawein
tikku saunalahden kortilla rupesi toimimaan.

Airport ei kylläkään toimi - käytin tähän asti kiinteätä yhteyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu