Kusetus 1

shit happens

Vartiointiliikkeet on 1990 luvulta lähtien veloittaneet viikonlopun taksat näin: pe klo 18 alkaen ma 06 asti 100 prossaset tunnit. Perusteena henkilöstökulut, milloin vartijat tai hälkkärin työntekijät on saanu pe tai la 100 prossasta liksaa? Tai ma. aamutunnit, kyl ne ihan arkitunteja on. Milloin kumipää asiakkaat tajuu esim. tämän?

9

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfdgf

      Heh.. Ootko noin hölmö oikeasti vai pelleiletkö vain? Täytyyhän sen vartiointiyrityksenkin saada itsekin jotain rahaa (jäädä voitolle), eikä vain kyseinen vartija.

      • shit happens

        heh.. etkö tajua että kyseessä perusteeton veloitus (suomeksi; petos) , voiton tavoitus ei poista yrityksen velvoitteita lainsäädäntöön.


    • shit happens

      Luulis kiinnostavan asiakkaita? Vai hävettääkö kun tuli vähä maksettua liikaa...

    • shit happens

      hiljaisuuus....

      • Reddari

        Ei se ole tyhmä joka pyytää, vaan se joka maksaa !
        Tämä on se markkinatalouden ankara laki !!

        Täsä mitään kusetusta o ! Haloo :)


    • Olaah

      Haloo haloo. Jos perusteet tuplavelotukselle on henkilöstökulut pe ja la osalta,
      tapahtuu kusetus, nimittäin kyseisinä ajanjaksoina EI makseta henkilökunnalle
      tuplapalkkaa, mitä sanaa et ymmärrä?

    • fgsfggf

      Sopimus on sopimus ja kyllä ne hinnat siinä näkyy ihan selvästi. Tässä mitään kuseteta...

      • Reddari

        Henkilöstökulut ja henkilöstökulut, soon ihan sama mitä sopparissa lukee. Vain se ratkaisee mitä loppupeleissä tarvitsee asiakkaan maksaa.

        Ja voihan olla, että firman toimari, siis vartiointifirman toimari, joutuu käymäänn viikonlopun aikan toimistolla ja jos silloin ei ole vessassa nelinkertaista lambibambia perseen pyyhkimiseen, niin se sitten vasta kalliiksi käykin !! :)

        Saat työntää sen kusetuksen hanuriis....


    • hellsagents

      Sinähän oot jo asiakkaana ottanu huolella hanuriin ja kuivana kun noin juilii.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      68
      4537
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      70
      4292
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2947
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      69
      2854
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      22
      2156
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      58
      2008
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1689
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1513
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      111
      1383
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1298
    Aihe