kokemuksia Geranista

matkailija

Onko kukaan tänä kesänä Geranissa hotelli Alfassa? Kokemuksia? Hyviä tavernoja Geranissa?

1

211

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juhannusgerani

      Jep, alfassa oltiin juhannus. Oikein viihtyisä, kompakti, rauhallinen, edullinen perhehotelli. Päivät meni melkeinpä altaalla, kun ei ollut omaa rantaa, -sellainen kyllä jossain lähistöllä oli. Kukko kiekuu, koirat haukkuu ja viismetriset bambut kasvavat sovussa oliivipuuviljelmien kanssa.. TOSI maaseutua, että vilskettä nolla..
      Bussilla ja taksilla kulkee kivasti tarpeen vaatiessa vilkkaammille alueille. Sanoisin että viikon reissulla tulee äkkiä nähtyä Geranin tavernat, niitä ei kovin montaa ole..
      Varjossa liki 35 astetta ja auringossa lähemmäs 50, jotta tarkeni kyllä :)
      Rauhallinen, pieni kylä ja Alfa hotelli on suomalaisten suosiossa. Henkilökunta on ystävällistä -joskin kielitaito toisinaan vähän vajaata.. Kouluarvosanaksi annan 7,5.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe