Taksihuijarit CDG-kentällä

huuuuuuuiiiiii

Hei!Meinasimme mennä halpaan.....Oikein siisti (puku päällä :) ) mies tarjosi meille taksikyytiä heti,kun saavuimme CDG-lentokentälle....Emmehän ymmärtäneet,että ei ollut virallisia kuljettajia.Onneksi kysyin häneltä hintaa ja saimme otettua laukut pois takaluukusta.....Terminaalirakenuksen ULKOPUOLELTA löysimme virallisen taksin,joka vei meidät majapaikkaamme n.30 euroa halvemmalla kuin mitä tuo "herrasmieshuijari" oli hinnaksi ilmoittanut!Muuten matka olikin sitten aivan ihana;Montmartre alue,missä majapaikkamme oli,oli vallan viehättävä!:):):)

1

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chattonen

      Jep, siellä liikkuu kaikenlaista viheltäjää. Kannattaa mennä taksitolpalle asti ja ottaa taksi siitä, niin pääsee varmasti oikean taksin kyytiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1281
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1097
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      977
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      772
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      180
      771
    6. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      756
    7. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      751
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      739
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      718
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      675
    Aihe