Mikä mopo sopiva 165cm pituiselle?

jasulovespiercing

Olen siis n.165cm pitkä, ja haluan joko enduro/kyykkymallisen mopon. Haluan kuitenki, että mulla ylettyis kunnolla jalat maaha, jote osaisitteko ehottaa että mikä mopomalli ois hyvä? Oon katellu nyt niin toi Yamahan tessu vaikuttas hyvält? Onko kellää tessust kokemuksii/mielipiteit? Tai voisko ehottaa muita tän pituselle sopivia mopoja?

7

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suzuki pv -99

      kaveri on täysin saman pitunen ku sinä aj se hommas aprilia sx:sän istuinkorkeus on siinä just sopiva sille

      • hyvin yllän

        Itte olen 164 ja yllän aik sopivast ajaa gilera smt


      • suzuki pv -99
        hyvin yllän kirjoitti:

        Itte olen 164 ja yllän aik sopivast ajaa gilera smt

        gilerahan on sama mopo kuin aprilia


    • jasulovespiercing

      kiitos vastauksista:) Ent apikka, hintaluokkaa? käytettynä? Mite helppo virittää? Gilerast mielellää samat tiedot?

    • Janne.

      Ensin kyselet mikä sinun pituisellesi kaverille sopii mopoksi ja sitten kyselet miten sen saa viritettyä?

      Onko isi sallinut virittämisen vai unohditko kysyä että " isi, saanko rikkoa lakia?"

      Jos isi on viisas mies niin toki isi antaa rikkoa lakia vai mitä ?

      Vastauksena tähän alkup. kysymykseesi, niin periaatteessa mikä mopo vaan sopii.

      • Janne.

        Mitäs v*ttua tämä meinaa? Joku pikku isin lellipentu on mennyt minun nimimerkillä kommentoimaan?
        Haluan pyytää anteeksi tätä jatkuvaa säälittävän noloa v*ttuiluani. Täällä äitimuorin kellarissa kun vaan on niin tylsää, olenhan jo 40 vuotias. Olen niin vajaa ettei minulla ole muuta elämää kuin kiusata viattomia mopopoikia. Anteeksi.


    • Naistenmies 34v.

      Saahan täällä muutkin Jannet kommentoida minun, Jannejen lisäksi. Ei se minua haittaa. PIkemminkin huvittaa.
      Mitäpä tuosta neljästäkympistä, kun siitä on viiteenkymppiin niin pitkä aika.
      Onneksi sentään jo 34 vuotta täyteen tullut, niin ei jää lomatkaan lyhyiksi ja voi viettää laatu-aikaa naisten seurassa mökillä löhöten ja autoilla pitkin suomea.
      Aiemmin tuo aika meni koulussa ajan tuhlaamiseen, sekä pelkällä mopolla päristelyyn. OLi siinäkin toki hauskat puolensa varsinkin kun sai naureskella kateellisille aikuisille jotka eivät itse kehdanneet ajella mopoilla.
      Ja onhan tuo mopo tuossa vieläkin ja silläkin tulee ajeltua. Nyt on vaan takarenkaan laakerit rikki toistaiseksi. Tullut liikaa kyyditeltyä naikkosia :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      333
      5697
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      76
      5179
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4246
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3901
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      43
      3554
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      150
      3309
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      92
      3115
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      23
      2610
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2239
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2168
    Aihe