Mittarivalot vanhemmissa mopoissa.

Muistaako kukaan, että mistä vanhemmista, 70-80 luvun mopoista löytyi valaistu nopeusmittari pv:n ja mankin lisäksi?
Ei tainnut ainakaan löytyä sm soliferista, pappa tunturista, eikä muistakaan vanhoista tunturin malleista?
5136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuskin pikku-piltit sitä tietävät kun ajelevat "valaistuilla" muovimopoillaan :)
Toista se on meillä naistenmiehillä 34v jotka ajelevat omia polkujaan :)

Äänestä

Siis anteeksi tuli kirjoitusvirhe eli siis kampiakselihan vetää näppärästi vitusta.

Äänestä

mistä näitä jonneja oikein tulee tämäkin palsta menny v*tuiks no onneks on motot.net siellä modet antaa bännit jokaselle trollaajalle.

Äänestä

vtuiksi tämä taitaa (muka) ollut sinunlaistesi pskanjauhajien taholta, tuskinpa yksi ihminen tällaista vtun suomi24spedepalstaa sitten millään onnistuu pilaamaan.

Äänestä

Suomalaiset mopot olivat melko niukasti varustettuja verrattuna erityisesti japanilaisiin (PV ja Monkey). Lienevätkö sitten ensimmäiset mopot Suomessa joissa oli tosiaan mittarivalot? Mene ja tiedä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


moksgji kirjoitti:

Muistaako kukaan, että mistä vanhemmista, 70-80 luvun mopoista löytyi valaistu nopeusmittari pv:n ja mankin lisäksi?
Ei tainnut ainakaan löytyä sm soliferista, pappa tunturista, eikä muistakaan vanhoista tunturin malleista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu