ASELUVAT

SAAPUSA

OMITUISEN VAIKUTELMAN SAA NYKYSUHTAUTUMISESTA ASERIKOKSIIN NIIDEN KUN KATSOVAT YLEENSÄ OLEVAN LUPAJÄRJESTELMÄN TUOTE.
kUITENKIN NE PIKEMMINKIN VOIDAAN OLETTAA OLEWAN IHMISSUHDERIK-
KOUTUMISISTA JUONTUVIA YKSITYISIÄ JA YHTEISKUNNALLISIA LÄHINNÄ
RAPPIOSUHTAUTUMISISTA JOHTUVIA SIELULLISIA HÄIRIINTYMISIÄ.

2

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aseet pois

      Jääny caps lock päälle kännissä?

      No "sielullisia häiriintymisiä" pitää estää pääsemästä aseisiin käsiksi ja ikävä kyllä nämä ampuma-aseet näyttävät aina olevan kätevästi saatavilla.

      • Aseet saa olla

        Elähän yleistä kuule!
        Näyttää kyllä että ne eivät todellakaan aina ole kätevästi saatavilla jos katsotaan kokonaisuutena mitä täällä tapahtuu, mutta joo raflaavaa otsikontia tulee jos on joku sitä sitten jossakin tilanteessa käyttänyt.

        Niin kuin Pääministerikin totesi telkkarissa, niin ei tämä ole aseiden syytä, se on liian helppo tie lähteä piilottamaan koko ongelmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      485
      3800
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2836
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2158
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2013
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1364
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1271
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1138
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      80
      1048
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1019
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1018
    Aihe